Znakomity początek, a później totalna klapa. Szybka porażka Polki

Katarzyna Piter i Miriam Kolodziejova odpadły już w pierwszej rundzie debla podczas turnieju WTA 500 w San Diego. Polsko-czeska para przegrała w dwóch setach ze Storm Hunter i Kateriną Siniakovą, choć w pierwszej partii prowadziły już 5:2.

Seweryn Czernek
Katarzyna Piter Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Katarzyna Piter i Miriam Kolodziejova połączyły siły już w ubiegłym tygodniu, kiedy wzięły udział w Challengerze w Puerto Vallarta. Zmagania w Meksyku zakończyły już jednak po pierwszym spotkaniu. Teraz zdecydowały się na wspólny start w turnieju WTA 500 w San Diego.

W meczu otwarcia polsko-czeski duet trafił na rywalki z najwyższej półki. Ich rywalkami były rozstawione z "dwójką" Storm Hunter i Katerina Siniakova. Pierwsza z nich to niedawna liderka rankingu deblowego, a druga ma w dorobku siedem wielkoszlemowych triumfów w grze podwójnej. Przed kilkoma dniami Australijka i Czeszka wygrały wspólnie zmagania w Dubaju.

Piter i Kolodziejova bardzo dobrze weszły w to spotkanie i już w gemie otwarcia przełamały rywalki. Po chwili skutecznie wybroniły się przed stratą podania, broniąc trzech break pointów i wychodząc na 2:0. Późniejsze gemy padały łupem duetów serwujących, co pozwalało "polskiej" parze utrzymywać się na prowadzeniu.

Seria ta została przerwana dopiero w siódmym gemie. Polka i Czeszka zanotowały kolejne przełamanie, co dało im prowadzenie 5:2 i wyraźnie przybliżyło do zwycięstwa w tym secie. Rywalki nie miały zamiaru łatwo się poddawać i całkowicie odmieniły losy seta. Hunter i Siniakova wygrały pięć gemów z rzędu, trzykrotnie odebrały podanie przeciwniczkom i wygrały partię 7:5.

Od początku drugiej odsłony australijsko-czeski duet utrzymywał świetną dyspozycję. Choć w gemie otwarcia musiał bronić dwóch break pointów, wyszedł obronną ręką, a po chwili zanotował szybkie przełamanie. Faworytki kontynuowały serię wygranych gemów. Licznik zatrzymał się na dziesięciu, co dało im prowadzenie 5:0.

Piter i Kolodziejova znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Po chwili zdołały wygrać honorowego gema serwisowego w tym secie, ale nic więcej nie zdziałały. Hunter i Siniakova zakończyły spotkanie utrzymanym podaniem, rozbijając rywalki w drugim secie i awansując do ćwierćfinału zmagań w San Diego.

Cymbiotika San Diego Open, San Diego (USA)
WTA 500, korty twarde, pula nagród 922,5 tys. dolarów
środa, 28 lutego

I runda gry podwójnej:

Storm Hunter (Australia, 2) / Katerina Siniakova (Czechy, 2) - Katarzyna Piter (Polska) / Miriam Kolodziejova (Czechy) 7:5, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)