Znamy kolejną rywalkę Fręch. Nieoczekiwany koniec meczu

Jelena Rybakina będzie kolejną rywalką Magdaleny Fręch w turnieju WTA 1000 w Dubaju. Kazaszka awansowała po kreczu Wiktorii Azarenki, która zrezygnowała z dalszej gry przy stanie 4:6, 6:2 dla rywalki.

Seweryn Czernek
Jelena Rybakina Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
Jednym z najciekawiej zapowiadających się wtorkowych meczów podczas turnieju WTA 1000 w Dubaju było starcie Jeleny Rybakiny z Wiktorią Azarenką. Dla grającej z "czwórką" Kazaszki było to pierwsze spotkanie w tej imprezie. Białorusinka w meczu otwarcia odprawiła z kolei w dwóch setach Holenderkę Arantxę Rus.

Obie zawodniczki od początku sezonu prezentują dobrą grę. Rybakina wygrała już dwa turnieje, a przed tygodniem dotarła do finału w Dosze, gdzie przegrała z Igą Świątek. Azarenka musiała z kolei uznać wyższość Polki w ćwierćfinale, a wcześniej zameldowała się w półfinale w Brisbane.

Pierwszy set tego starcia był wyrównany. Obie zawodniczki pewnie utrzymywały podania, a jedynym wyjątkiem był piąty gem. Azarenka zanotowała w nim kluczowe przełamanie bez straty punktu, które pozwoliło jej wygrać seta 6:4 i objąć prowadzenie w meczu.

Rybakina już na początku drugiej partii mogła wypracować przewagę, jednak Białorusinka zdołała obronić break pointa w drugim gemie. Po chwili sama zmarnowała dwie okazje na przełamanie, co przekładało się na utrzymujący się remis. Przełom nastąpił dopiero w szóstym gemie, w którym zawodniczka z Kazachstanu dopięła swego i przełamała rywalkę. Po chwili ponownie dokonała tej sztuki, wygrywając łącznie cztery gemy z rzędu. To dało jej zwycięstwo 6:2 i wyrównanie stanu meczu.

Okazało się, że był to ostatni set tego spotkania. Azarenka zrezygnowała z dalszej gry, co dało Rybakinie awans do III rundy. Tam zmierzy się ona z Magdaleną Fręch.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 3,211 mln dolarów
wtorek, 20 lutego

II runda gry pojedynczej:

Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) - Wiktoria Azarenka 4:6, 6:2 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magdalena Fręch awansuje do ćwierćfinału?