Niespodziewana porażka faworyta. Kazach z rewanżem i z największym zwycięstwem w karierze

Rozstawiony z numerem trzecim Holger Rune odpadł w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Rotterdamie. W środę Duńczyk niespodziewanie w trzech setach przegrał z Aleksandrem Szewczenkę, dla którego to życiowy sukces.

Marcin Motyka
Holger Rune PAP/EPA / Sander Koning / Na zdjęciu: Holger Rune
Po ogromnych zmianach w sztabie szkoleniowym Holger Rune przystąpił do turnieju ATP w Rotterdamie z nowym trenerem, Kennethem Carlsenem, i z dużymi nadziejami. Duńczyk jednak nie zaliczy tego występu do udanych. Odpadł bowiem już w II rundzie, niespodziewanie przegrywając 4:6, 6:1, 3:6 z Aleksandrem Szewczenką.

Rozstawiony z numerem trzecim Rune w czwartek zagrał bardzo nierówno. Po przegranym secie w drugim zdominował wydarzenia na korcie. Jednak w trzeciej odsłonie w końcówce znów zaczął popełniać więcej błędów, przegrał trzy końcowe gemy i w efekcie cały mecz.

Wygrywając w czwartek, Szewczenko zrewanżował się Runemu za styczniową porażkę w Brisbane. - Jestem zadowolony. Trzeci set był bardzo wyrównany. Może w pewnym stopniu miałem szczęście przy break poincie, ale cieszę się, że wygrałem - powiedział po meczu.

Pokonując aktualnie siódmego w rankingu ATP Runego, 23-letni reprezentant Kazachstanu odniósł największe zwycięstwo w karierze. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Grigor Dimitrow, z którym jeszcze nigdy nie grał.

Oznaczony numerem szóstym Dimitrow odniósł w czwartek rutynowe zwycięstwo z Martonem Fucsovicsem. Bułgar zaserwował sześć asów, posłał 20 zagrań kończących, ani razu nie został przełamany, wykorzystał dwa z czterech break pointów i w 88 minut wygrał z Węgrem 6:3, 7:5.