Wielkie emocje w półfinale. Trzygodzinny mecz zakończony tie breakiem

Grigor Dimitrow będzie rywalem Ugo Humberta w finale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Marsylii. W półfinale rozstawiony z numerem drugim Bułgar po trzygodzinnym meczu zakończonym tie breakiem pokonał Karena Chaczanowa.

Marcin Motyka
Grigor Dimitrow PAP/EPA / Alex Plavevski / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow
Półfinałowy mecz w turnieju ATP w Marsylii pomiędzy Grigorem Dimitrowem a Karenem Chaczanowem zapowiadał się bardzo ciekawie. Obaj tenisiści podczas tego tygodnia imponowali formą i w sobotę również pokazali się ze świetnej strony. Ostatecznie rozstawiony z numerem drugim Bułgar pokonał oznaczonego "trójką" moskwianina 6:7(3), 6:4, 7:6(5).

Faworyzowany Dimitrow od początku miał problemy i już w gemie otwarcia stracił podanie. Tę stratę wprawdzie odrobił, ale przegrał pierwszego seta w tie breaku. W drugiej odsłonie Bułgar przejął inicjatywę w końcówce i zdobył trzy z czterech ostatnich gemów.

W trzecim secie nie było przełamań. Obaj wznieśli się na to wspaniały poziom i pokazali tenis na fantastycznym poziomie. Zwieńczeniem meczu był tie break, w którym 32-latek z Chaskowa ze stanu 2-4 wyszedł na 7-5 i po trzech godzinach gry mógł celebrować zwycięstwo.

- W pierwszym secie popełniłem zbyt wiele błędów. Ale walczyłem dalej, to jedyne, co mogłem zrobić. Cały mecz był dla nas mentalną bitwą. Wierzyłem, że mogę wygrać, i próbowałem to zrobić. Jestem szczęśliwy, że awansowałem do finału - powiedział Bułgar, cytowany przez atptour.com.

Dimitrow 19. raz zagra w finale imprezy rangi ATP Tour. Dotychczas zdobył dziewięć tytułów, w tym jeden w obecnym sezonie (w pierwszym tygodniu roku Brisbane).

W niedzielnym finale (początek o godz. 15:30) Dimitrow zmierzy się z pogromcą Huberta Hurkacza, Ugo Humbertem. Będzie to trzeci mecz pomiędzy tymi tenisistami. Oba poprzednie, w 2019 roku w Paryżu i w 2020 w Cincinnati - wygrał Bułgar.