Znakomity występ polskiej tenisistki. Odprawiła z kwitkiem kolejną Rosjankę

Magdalena Fręch w spektakularnym stylu pokonała Kamillę Rachimową 6:2, 6:2, zapewniając sobie awans do silnie obsadzonego turnieju WTA 1000 w Dosze. Polka od początku miała spotkanie pod całkowitą kontrolą.

Adrian Nuckowski
Magdalena Fręch PAP/EPA / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Po pokonaniu w trzech setach Marii Timofiejewiej (więcej TUTAJ) na drodze Magdaleny Fręch do głównej drabinki turnieju WTA 1000 w Dosze stanęła kolejna z Rosjanek, Kamilla Rachimowa. 22-latka w swoim pierwszym pojedynku pokonała 7:5, 6:4 Amerykankę Alycie Parks.

Fręch przeciwko aktualnie 86. tenisistce świata zmierzyła się do tej pory czterokrotnie. W trzech spotkaniach górą była Rachimowa. Polka okazała się lepsza tylko w ich premierowym starciu, a mianowicie 9 stycznia 2020 roku podczas turnieju ITF w Canberze. Łodzianka nie dała szans Rosjance wygrywając 6:3, 6:1.

Polka rozpoczęła spotkanie najlepiej, jak tylko można. Już w pierwszym gemie przełamała bowiem swoją rywalkę do zera, wykorzystując jej kłopoty serwisowe. Niestety Rachimowa szybko opanowała sytuację na korcie i natychmiast dokonała przełamania powrotnego.

Od tamtej pory jednak zdecydowaną inicjatywę przejęła Polka, która wygrała cztery kolejne gemy i objęła zdecydowane prowadzenie 5:1. Fręch imponowała szczególnie grą po drugim podaniu rywalki, po którym uzyskiwała całą masę punktów. Pomijając początek meczu 26-latka również dobrze serwowała i po chwili przypieczętowała zwycięstwo w premierowej partii.

W drugim secie pierwsze przełamanie nastąpiło dopiero w piątym gemie i ponownie padło łupem wyżej notowanej Polki. Był to, jak się później okazało kluczowy moment spotkania. Od tego momentu 22-latka z Jekaterynburga nie ugrała już żadnego gema do końca pojedynku. Polka imponowała swoją stanowczością i konsekwencją na korcie. Łodzianka wygrała 6:2 i w kapitalnym stylu zapewniła sobie awans do drabinki głównej turnieju WTA 1000 w Dosze.

Qatar TotalEnergies Open
, Doha (Katar)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 3,211 mln dolarów
sobota, 10 lutego

Finał kwalifikacji gry pojedynczej

Magdalena Fręch (Polska, 1) - Kamilla Rachimowa (15) 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy jesteś zaskoczony wygraną Magdaleny Fręch?