Mocny start turniejowej "dwójki" w Marsylii. Chińczyk sprawił niespodziankę

Rozstawiony z numerem drugim Grigor Dimitrow bez straty seta pokonał Sebastiana Kordę w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Marsylii. Niespodziankę sprawił Zhizhen Zhang, który wyeliminował Felixa Augera-Aliassime'a.

Marcin Motyka
Grigor Dimitrow PAP/EPA / Jono Searle / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow
Grigor Dimitrow w znakomitym stylu rozpoczął zmagania w turnieju ATP w Marsylii. W meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) będący w ostatnich miesiącach w rewelacyjnej formie Bułgar w 92 minuty pokonał 6:1, 7:6(5) utalentowanego Sebastiana Kordę.

- Pierwszy set był niesamowity. Cokolwiek robiłem, trafiałem we właściwe miejsca. Ale trudno jest utrzymać taki poziom przez cały mecz, więc w drugiej partii musiałem znaleźć sposób, żeby wrócić - ocenił 32-latek z Chaskowa, cytowany przez atptour.com.

Rozstawiony z numerem drugim Dimitrow, który w czwartek zaserwował osiem asów i wykorzystał trzy z sześciu break pointów, w ćwierćfinale zmierzy się z Arthurem Rinderknechem. Francuz nieoczekiwanie wyeliminował oznaczonego "ósemką" Jiriego Leheckę.

O sprawienie niespodzianki pokusił się też Zhizhen Zhang, który trzykrotnie przełamał serwis Felixa Augera-Aliassime'a i w półtorej godziny wygrał z Kanadyjczykiem, turniejową "siódemką", 6:4, 6:4. Kolejnym rywalem Chińczyka będzie rozstawiony z numerem trzecim Karen Chaczanow.

W meczu rozegranym na bocznym korcie Alejandro Davidovich pokonał 6:3, 7:5 Emila Ruusuvuoriego. W ćwierćfinale oznaczony numerem piątym Hiszpan zmierzy się z Ugo Humbertem, turniejową "czwórką".