Amerykanie byli bezbłędni w meczu Pucharu Davisa

Reprezentacja USA jako pierwsza zapewniła sobie zwycięstwo w rozgrywanych w tym tygodniu meczach Pucharu Davisa. Pewne zwycięstwo ze swoim przeciwnikiem odniósł Casper Ruud.

Taylor Fritz PAP/EPA / Lukas Coch / Na zdjęciu: Taylor Fritz
Przeciwnikiem Amerykanów była Ukraina. Tenisowy mocarz przyleciał do Wilna w mocnym składzie z Taylorem Fritzem, Sebastianem Kordą, Christopherem Eubanksem, doświadczonymi deblistami Austinem Krajickiem oraz Rajeevem Ramem. Mecz zakończył się po czterech pojedynkach wygranych przez reprezentantów Stanów Zjednoczonych. W drugim dniu pokazał się między innymi Taylor Fritz, który zwyciężył w dwóch setach z Władysławem Orłowem.

W lutym w Pucharze Davisa pokazali się nie tylko Hubert Hurkacz czy Taylor Fritz, ale także Casper Ruud. Notowany na 12. miejscu w rankingu ATP tenisista zdmuchnął z kortu Martinsa Rocensa. Casper Ruud zdobył punkt dla Norwegii w zakończonym wynikiem 6:1, 6:1 meczu. Po 50 minutach było po rywalizacji. Drużyna ze Skandynawii prowadzi po pierwszym dniu 2:0.

Bardzo dobrze wiedzie się reprezentantom Luksemburga. Drużyna z Beneluksu prowadzi 2:0 z Kolumbią. Punkty dla niej zdobywali Chris Rodesch oraz Alex Knaff, którzy zwyciężali z Nicolasem Mejią oraz Adrią Soriano Barrerą.