Już żegnała się z AO. Niesamowite, co zrobiła Świątek

Za Igą Świątek trudny i wymagający mecz. Danielle Collins była blisko zwycięstwa, ale w decydujących momentach to Polka wzięła sprawy w swoje ręce i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Oto skrót tego meczu.

Łukasz Witczyk
fragment meczu Świątek - Collins YouTube / Eurosport / Na zdjęciu: fragment meczu Świątek - Collins
Faworytem tego spotkania była Iga Świątek. Rozstawiona z numerem pierwszym Polka nie miała jednak łatwego zadania. Danielle Collins to wymagająca rywalka, o czym liderka rankingu przekonała się już w 2022 roku, kiedy to Amerykanka pokonała ją w półfinale Australian Open.

Tym razem Collins znów była blisko zwycięstwa. Świątek triumfowała w pierwszym secie, ale w drugim musiała uznać wyższość przeciwniczki. Trzecia partia też długo układała się po myśli Collins. Nic nie wskazywało na to, że to Świątek odniesie zwycięstwo.

A jednak! Collins prowadziła już 4:1, następnie miała piłkę na 5:2, ale Świątek się obroniła. Set zakończył się wygraną reprezentantki Polski 6:4. Tym samym wygrała całe spotkanie w trzech partiach. Mecz trwał niemal trzy godziny. Jego najważniejsze momenty można zobaczyć w poniższym skrócie opublikowanym na YouTube'owym kanale Eurosportu.

Iga Świątek w trzeciej rundzie Australian Open zmierzy się z groźną 19-latką z Czech, a mianowicie Lindą Noskovą.

Słowa Świątek najlepszym komentarzem. "Nie wiem, jak to się stało"