"Jesteś ślepa". Gwiazda tenisa zaczęła krzyczeć

Jelena Ostapenko wpadła w szał w kluczowych momentach spotkania z Wiktorią Azarenką. Wszystko to miało miejsce podczas starcia pań w turnieju WTA 500 w Brisbane. - Jesteś ślepa - krzyczała w kierunku arbiter spotkania.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jelena Ostapenko Twitter / TheTennisLetter / Jelena Ostapenko
Emocji w starciu Jeleny Ostapenko z Wiktorią Azarenką nie było końca. O wszystkim decydowały ostatnie piłki trzeciego seta.

Ostatecznie z triumfu cieszyć mogła się Białorusinka, która wygrała 6:3, 3:6 7:5. Dzięki temu mogła cieszyć się z awansu do półfinału turnieju WTA w Brisbane. Tam zmierzy się z rodaczką, Aryną Sabalenką.

- Z Jeleną czasami trzeba założyć kask i starać się pozostać na korcie - przyznał Azarenka po starciu z Ostapenko.

Łotyszka w kluczowych fragmentach decydującego seta wpadła w szał, gdy arbiter spotkania - Norweżka Julie Kjendlie - nie zauważyła, w opinii Ostapenko, błędu rywalki (podwójnego odbicia).

- Jesteś ślepa. Niemożliwym jest grać, gdy popełniasz takie błędy. Nie chcę ciebie już nigdy na moich moich meczach, rujnujesz je - krzyczała Ostapenko w kierunku Kjendlie. - Takich błędów nigdy nie zapomnę.

Ostapenko nie mogła powstrzymać nerwów. Rzuciła w kierunku arbiter, że już nigdy więcej nie poprowadzi meczu z jej udziałem.

Dodajmy, że piłka, która finalnie padła łupem Azarenki, przypieczętowała jej triumf w dziewiątym gemie trzeciego seta - Białorusinka objęła po niej prowadzenie 5:4.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Wiktoria Azarenka pokona w półfinale Arynę Sabalenkę?