Wymarzona inauguracja sezonu Magdy Linette. Jest awans

Magda Linette dobrze zaczęła zmagania w zawodach WTA 500 na kortach twardych w Brisbane. W środę polska tenisistka po zwycięstwie nad Cristiną Bucsą 6:3, 7:5 awansowała do III rundy.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Fred Lee / Na zdjęciu: Magda Linette
W ramach zawodów Brisbane International 2024 Magda Linette (WTA 22) została rozstawiona z dziewiątym numerem. Dzięki temu otrzymała na początek wolny los. Jej pierwszą przeciwniczką została Cristina Bucsa (WTA 61). W środę Polka zwyciężyła Hiszpankę 6:3, 7:5.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Co prawda w pierwszym gemie Bucsa musiała bronić break pointa, ale potem uważnie pilnowała serwisu. Z kolei tenisistka z Poznania ani razu nie była zagrożona przy własnym podaniu.

Sytuacja na korcie zmieniła się w końcowej fazie seta. Wówczas Hiszpanka popełniała coraz więcej błędów i w efekcie wpadła w kłopoty. Solidnie grająca Polka z łatwością przełamała jej serwis w siódmym i dziewiątym gemie, kończąc tym samym partię otwarcia.

Na początku drugiej odsłony Bucsa również nie grała na wysokim poziomie. Pewnie wykorzystała to Linette, która uzyskała breaka i odskoczyła na 3:0. Wydawało się, że nasza reprezentantka utrzyma przewagę, jednak w końcówce sytuacja zrobiła się nerwowa.

Linette nie wyserwowała zwycięstwa w dziewiątym gemie. Po zmianie stron Hiszpanka odparła trzy meczbole i z trudem wyrównała na po 5. 31-latka z Poznania nie pozwoliła jednak Bucsie odwrócić losów seta. Utrzymała serwis, a następnie wypracowała kolejne piłki meczowe, tym razem w 12. gemie. Przy piątej okazji zwieńczyła pojedynek.

Po godzinie i 27 minutach Linette zwyciężyła Hiszpankę 6:3, 7:5. Polka wykorzystała 4 z 13 break pointów, a sama straciła serwis tylko raz. Panie rozegrały w sumie 122 punkty, z których 68 zapisała na swoje konto nasza reprezentantka.

Linette poprawiła bilans meczów z Bucsą na 2-0 (w zeszłym roku była od niej lepsza na mączce w Strasburgu) i awansowała do 1/8 finału australijskiego turnieju. Jej kolejną przeciwniczką w Brisbane będzie w czwartek Rosjanka Daria Kasatkina (WTA 18), która została oznaczona piątym numerem.

Brisbane International, Brisbane (Australia)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 1,736 mln dolarów
środa, 3 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska, 9) - Cristina Bucsa (Hiszpania) 6:3, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette awansuje do ćwierćfinału?