Fed Cup: Rosja i Hiszpania zmierzą się w finale rozgrywek

Reprezentantki Rosji i Hiszpanii spotkają się w finale rozgrywek o Fed Cup. Awans do ostatecznej fazy rywalizacji Rosjankom dało zwycięstwo 3:2 nad drużyną Stanów Zjednoczonych, a Hiszpankom wygrana 4:1 nad zespołem Chin.

Łukasz Roszak

Rosja już po trzech grach zapewniła sobie grę w finale. Cenny trzeci punkt dała gospodyniom Wiera Zwonariewa, która dość niespodziewanie zastąpiła Swietłanę Kuzniecową. Owy punkt nie przyszedł jednak łatwo, bowiem dopiero po trzech setach rywalizacji z Vanią King. Zwonariewa po przegranym pierwszym secie 4:6, ruszyła do ataku i wygrała kolejne dwie partie 6:3, 6:2.

Pewne awansu zawodniczki z Rosji rozluźniły się i przegrały dwa następne pojedynki. Jelena Wesnina została ograna przez Ahshę Rolle 3:6, 4:6, a w konfrontacji deblowej para Vania King/Liezel Huber pokonała duet Swietłana Kuzniecowa/Jelena Wesnina 7:6(3), 6:4.

Chinki nie wykorzystały przewagi własnego kortu i przegrały rywalizację z Hiszpankami 1:4. Awans zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego podobnie jak Rosjanki wywalczyły już po trzech grach. Punkt otwierający drogę do finału dało Hiszpanii zwycięstwo Nurii Llagostery Vives nad Shuai Peng 6:4, 6:4.

Dwa kolejne mecze nie miały już dużego ciężaru gatunkowego. Chinka Jie Zheng wykorzystała rozluźnienie rywalek i zdobyła honorowy punkt dla swej reprezentacji, pokonując Carlę Suarez-Navarro 7:6(5), 6:3. Ostatni akcent rywalizacji należał jednak do ekipy hiszpańskiej. W rywalizacji debli para Nuria Llagostera Vives/Maria-Jose Martinez Sanchez okazała się lepsza od dwójki Shuai Peng/Tian-Tian Sun, wygrywając 6:2, 6:1.

Jie Zheng - Carla Suarez-Navarro 7:6(5), 6:3

Shuai Peng/Tian-Tian Sun - Nuria Llagostera Vives/Maria-Jose Martinez Sanchez 2:6, 1:6