ATP Monte Carlo: Nadal lepszy od Federera

Rozstawiony z numerem drugim Hiszpan Rafael Nadal został triumfatorem turnieju ATP Master Series w Monte Carlo (z pulą nagród 2,27 mln euro). W finale po emocjonującym meczu pokonał lidera światowego rankingu ATP – Szwajcara Rogera Federera (nr 1).

Łukasz Roszak

Finałowy pojedynek trwał 104 minuty. W tym czasie obaj tenisiści mieli duże problemy z utrzymaniem własnych podań. Nadal przełamał swojego rywala sześć razy, natomiast Federer uczynił to czterokrotnie. I właśnie te dwa breaki pozwoliły Hiszpanowi na wygranie meczu 7:5, 7:5, choć w drugiej partii przegrywał już 0:4. Tym zwycięstwem tenisista rodem z Majorki poprawił swój bilans w konfrontacjach ze Szwajcarem i od dziś ma na swoim koncie 9 wygranych i 6 porażek. Dodajmy, że hiszpański zawodnik nie stracił seta w tym turnieju.

Za zwycięstwo 21-letni Nadal otrzymał 360 000 euro. Natomiast Federer będzie musiał zadowolić się kwotą o połowę niższą. Dla Nadala było to 24 trofeum ATP w karierze (w tym 10 tytułów ATP Master Series), podczas której zarobił na światowych kortach ponad 15 milionów dolarów. Ponadto Hiszpan legitymuje się od dziś niewiarygodnym bilansem meczy w Monako – ma na koncie 24 wygrane i tylko jedną porażkę!