Pierwszy krok Serbów do finału. Włoski talent nie wytrzymał intensywności

Serbia prowadzi z Włochami po pierwszej grze rozgrywanego na korcie twardym w hali w Maladze półfinału Pucharu Davisa 2023. W inauguracyjnym singlu Miomir Kecmanović w trzech setach pokonał Lorenzo Musettiego.

Marcin Motyka
Miomir Kecmanović PAP/EPA / Jorge Zapata / Na zdjęciu: Miomir Kecmanović
Po czwartkowych zwycięstwach w ćwierćfinałach w sobotę reprezentacje Włoch i Serbii stanęły naprzeciw siebie, aby rywalizować w 1/2 finału Pucharu Davisa 2023. Pierwszy krok w kierunku awansu do finału wykonali podopieczni Viktora Troickiego. A to za sprawą Miomira Kecmanovicia, który pokonał 6:7(7), 6:2, 6:1 Lorenzo Musettiego.

Mecz rozpoczął się od przełamania dla Kecmanovicia. A potem na korcie rozgorzała nieprawdopodobna bitwa. Musetti robił wszystko, aby odrobić stratę, i dokonał tego w ostatniej chwili - w gemie, w którym Serb serwował, aby wygrać pierwszego seta.

Zwieńczeniem inauguracyjnej partii był tie break. Decydująca rozgrywka także okazała się emocjonująca i trzymała w napięciu do końca. Po tym, jak Musetti nie wykorzystał dwóch setboli, na tablicy pojawił się wynik 7-7. Wówczas Włoch wywalczył punkt na 8-7, dający mu trzecią piłkę setową, przy której posłał skuteczny forhend.

Pierwszy set trwał prawie pięć kwadransów i był bardzo intensywny. To negatywnie odbiło się na dyspozycji Musettiego. Włoch bowiem zdecydowanie obniżył swój poziom, zaczął mieć również problemy fizyczne i poprosił o interwencję medyczną z powodu bólu nogi.

Kecmanović bezwzględnie wykorzystał niedyspozycję rywala. Od stanu w drugiej partii Serb całkowicie przejął kontrolę nad wydarzeniami na korcie. Zdobył dziesięć z 11 końcowych gemów i po ostatnim punkcie spotkania, gdy zagrał wygrywający forhend, mógł cieszyć się z sukcesu wraz z kolegami z drużyny.

W ciągu dwóch godzin i 24 minut gry Kecmanović zaserwował pięć asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał pięć z 12 break pointów, posłał 49 zagrań kończących i popełnił 19 niewymuszonych błędów. Z kolei Musettiemu zapisano dziewięć asów, 41 uderzeń wygrywających oraz 29 pomyłek własnych.

Serbów do finału będzie mógł wprowadzić Novak Djoković. Tenisista z Belgradu w hitowo zapowiadającym się starciu liderów obu ekip zagra z Jannikiem Sinnerem.

Włochy - Serbia 0:1
Turniej finałowy, półfinał, kort twardy w hali, Malaga (Hiszpania)