0:6 w I secie. Szok, jak zakończył się mecz Polki

Katarzyna Kawa ma za sobą pierwszy mecz w zawodach ITF World Tennis Tour o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach ziemnych w Walencji. Łatwo nie było, ale Polka w wielkim stylu odwróciła losy pojedynku.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Po występie w turnieju finałowym Pucharu Billie Jean King Katarzyna Kawa (WTA 205) powróciła do rywalizacji o rankingowe punkty. W Walencji odbywa się duża impreza rangi ITF World Tennis Tour, w której nasza tenisistka wylosowała na początek Darję Semenistaję (WTA 136).

Oznaczona siódmym numerem Łotyszka mocno weszła w mecz. W pierwszym secie postarała się o trzy przełamania, na które kryniczanka nie była w stanie odpowiedzieć. Skończyło się więc partią przegraną do zera przez Polkę.

Odrodzenie przyszło w drugiej odsłonie. Kawa prezentowała się solidniej w wymianach i po przełamaniu odskoczyła na 4:1. Semenistaja odrobiła breaka w siódmym gemie, jednak po zmianie stron po raz kolejny straciła serwis. Tym razem Polka nie dała sobie odebrać przewagi i pewnie zwieńczyła seta w dziewiątym gemie.

Decydująca odsłona toczyła się już pod dyktando naszej reprezentantki. Kawa atakowała słabsze podania rywalki, praktycznie nie popełniała błędów i szybko budowała przewagę. Wygrała od stanu 0:1 sześć gemów z rzędu i po 97 minutach zwyciężyła ostatecznie 0:6, 6:3, 6:1.

Tym samym Kawa awansowała do II rundy zawodów ITF World Tennis Tour na mączce w Walencji. Jej kolejną przeciwniczką będzie już w czwartek 18-letnia Hiszpanka Ariana Geerlings (WTA 848), która otrzymała od organizatorów dziką kartę.

Open Ciudad de Valencia, Walencja (Hiszpania)