Jaki poranek, taki wieczór. Polscy debliści byli solidarni

Piotr Matuszewski i Maks Kaśnikowski pożegnali się z Challengerem na zadaszonych kortach twardych w Drummondville. Przegrali oni w dwusetowych meczach trwających po 58 minut.

Piotr Matuszewski Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski
Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt zagrali w ćwierćfinale na zakończenie dnia. Mocniejsi od nich okazali się Amerykanie. Thai-Son Kwiatkowski i Alex Lawson zwyciężyli w pierwszym secie 6:4, a w drugim secie potwierdzili wyższość przekonującym wynikiem 6:1.

Polsko-niemiecki debel nie prezentuje się dobrze w ostatnich tygodniach. Ponownie nie zrobił dużego użytku z rozstawienia z numerem pierwszym. W trzech Challengerach w Sydney, Calgary oraz Drummondville odniósł zwycięstwa w sumie w dwóch meczach i nie przebili się do ani jednego półfinału.

Na początek czwartkowego grania w Drummondville pokazał się Maks Kaśnikowski. Jeszcze w pierwszej rundzie Polak w duecie ze Stevenem Diezem zmierzyli się z afrykańskim deblem Azizem Dougazem oraz Benjaminem Lockiem. Polak i Kanadyjczyk ponieśli porażkę w dwóch setach.

Aziz Dougaz i Benjamin Lock zwyciężyli w pierwszym secie 6:2. Ich przewaga była bezdyskusyjna. Już w gemie otwierającym spotkanie odebrali podanie przeciwnikom, po czym powiększali przewagę.

Tylko o dwie minuty dłuższa była druga partia, która zakończyła się porażką Stevena Dieza i Maksa Kaśnikowskiego 4:6. Tym razem przełamanie było tylko jedno w piątym gemie. Po niespełna godzinie, spędzonej na korcie, polsko-kanadyjski debel odpadł z turnieju w Drummondville.

ATP Challenger Drummondville:

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Thai-Son Kwiatkowski (USA) / Alex Lawson (USA) - Piotr Matuszewski (Polska, 1) / Kai Wehnelt (Niemcy, 1) 6:4, 6:1

I runda gry podwójnej:

Aziz Dougaz (Tunezja) / Benjamin Lock (Zimbabwe) - Steven Diez (Kanada) / Maks Kaśnikowski (Polska) 6:2, 6:4

Czy Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt rozczarowali w Drummondville?