Polak przegrał, ale wystąpi w turnieju. Drugi już się z nim pożegnał

Los uśmiechnął się do Olafa Pieczkowskiego. Polak doznał porażki w finale kwalifikacji do turnieju rangi ATP Challenger w Drummondville, ale wystąpi w nim jako "szczęśliwy przegrany". Z kolei późną godziną pożegnał się z nim Maks Kaśnikowski.

Jakub Fordon
Olaf Pieczkowski Materiały prasowe / PZT/Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Olaf Pieczkowski
Mimo że sezon tenisowy dla czołowych zawodników dobiegł końca, to nie wszyscy postanowili zrobić sobie przerwę. Zarówno Maks Kaśnikowski, jak i Olaf Pieczkowski udali się do Kanady, by rozpocząć zmagania w turnieju rangi ATP Challenger.

W Drummondville najpierw w akcji obejrzeliśmy Pieczkowskiego, który zmuszony był przebijać się przez kwalifikacje. Udało mu się pokonać Marko Stakusicia, ale nie znalazł sposobu na Alexandra Kotzena (1:6, 4:6).

Amerykanin był bezlitosny dla Polaka w premierowej odsłonie. Nasz tenisista ugrał zaledwie jednego gema, a w pozostałych był bezradny. Kotzen przełamał go dwukrotnie i zwyciężył 6:1.

Z kolei w II partii Pieczkowski nie wykorzystał żadnego z trzech break pointów i to się zemściło. Został przełamany w siódmym gemie i mimo szansy nie udało mu się odrobić straty. Ostatecznie przegrał 4:6.

Polak dostał jednak prezent od losu, ponieważ w głównej drabince znajdzie się jako "szczęśliwy przegrany". Tym samym we wtorek, 14 listopada rozpocznie walkę o awans do drugiej rundy. Jego rywalem będzie Czech Andrew Paulson. W przypadku wygranej, potencjalnym rywalem Pieczkowskiego jest najwyżej rozstawione tenisista, a mianowicie Niemiec Dominik Koepfer.

Zmagania w tym turnieju zakończył już Kaśnikowski. Jego pojedynek z Azizem Dougazem zakończył się późną godziną naszego czasu, ponieważ po 2:00. Mimo zaciętej walki rozstawiony z "ósemką" Tunezyjczyk zwyciężył 6:4, 3:6, 7:5.

O triumfie Dougaza w premierowej odsłonie przesądziła końcówka. W momencie, gdy przegrywał 3:4, wygrał trzy gemy z rzędu, przełamując w tym swojego rywala.

W dziesiątym gemie Tunezyjczyk miał jednak spore problemy. Serwował na zwycięstwo w secie, a Polak prowadził 40:0. Dougaz obronił wszystkie break pointy, a następnie zakończył partię wynikiem 6:4.

II odsłona tej rywalizacji potoczyła się lepiej dla Kaśnikowskiego. Udało mu się udanie ją zainaugurować (3:0), a później konsekwentnie wygrywał swoje gemy serwisowe. To przyniosło mu triumf 6:3, a co za tym idzie wyrównanie stanu pojedynku.

Decydującego seta lepiej rozpoczął Tunezyjczyk (3:0), ale nasz tenisista zdołał się podnieść. Odrobił stratę i doprowadził do remisu (4:4), ale od wygranego gema przez Dougaza na 5:4 Polak serwował pod presją.

To dało się we znaki w dwunastym gemie. Przy stanie 30:30 Kaśnikowski potrzebował dwóch punktów, by doprowadzić do tie breaka. Ostatecznie nie zdobył już żadnego, rywal najpierw zapewnił sobie piłkę meczową, a w kolejnej akcji postawił kropkę nad "i".