Świetny mecz deblistek. Honorowa wygrana Polek

Katarzyna Kawa i Martyna Kubka wywalczyły dla Polski honorowy punkt w turnieju finałowym Pucharu Billie Jean King. W ramach meczu z Hiszpanią pokonały Marinę Bassols Riberę i Cristinę Bucsę.

Łukasz Iwanek
Katarzyna Kawa i Martyna Kubka PAP/EPA / Raul Caro / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa i Martyna Kubka
W czwartek w Pucharze Billie Jean King Polki przegrały 0-3 z Kanadyjkami. W piątek w meczu z Hiszpankami podopieczne Dawida Celta również nie zdobyły punktu w pojedynkach singlowych. Deblistki miały ostatnią szansę, aby nasza drużyna zasmakowała małej radości. I wywalczyły honorowy punkt dla naszej drużyny. Katarzyna Kawa i Martyna Kubka pokonały 6:0, 6:7(2), 10-3 Marinę Bassols Riberę i Cristinę Bucsę.

Polki rozpoczęły deblowe starcie od mocnego uderzenia. Były na korcie aktywne i uzyskały dwa przełamania. W czwartym gemie odparły break pointa i prowadziły 4:0. Kawa i Kubka były solidniejsze w każdym elemencie gry. Hiszpanki były zagubione i popełniały sporo błędów. W piątym gemie Bassols przestrzeliła smecz i doszło do kolejnego przełamania. Po chwili Kubka wynik I seta na 6:0 ustaliła wygrywającym serwisem.

W II partii Hiszpanki były bardziej zdecydowane na korcie. Lepiej reagowały na przebieg wydarzeń, wykazywały się większym refleksem przy siatce. Totalna dominacja Polek skończyła się, ale też nie miały gorszego momentu przy swoim podaniu. Jedyny break point miał miejsce w dziewiątym gemie. Reprezentantki gospodarzy obroniły go. W tie breaku brylowały Hiszpanki na całym korcie i set padł ich łupem.

O losach meczu zadecydował super tie break grany do 10 punktów. Był on pokazem siły Polek. Popisywały się świetnymi returnami, wolejami i atakami z głębi kortu. Kawa i Kubka wyśmienicie też serwowały. Oddały rywalkom tylko trzy punkty i dały naszej drużynie honorową wygraną.

W ciągu 83 minut Polki uzyskały trzy przełamania. Zdobyły o 19 punktów więcej od Hiszpanek (68-49).

W czwartek Polki przegrały 0-3 z Kanadyjkami i nie miały już szans na awans do półfinału. W piątek Katarzyna Kawa i Magda Linette przegrały singlowe pojedynki w meczu z Hiszpankami. Nasza drużyna turniej zakończyła wygraną w deblu.

Hiszpania - Polska 2:1, Estadio la Cartuja, Sewilla (Hiszpania)
Turniej finałowy, Grupa C, kort twardy w hali
piątek, 10 listopada

Gra 1.: Rebeka Masarova - Katarzyna Kawa 2:6, 6:3, 6:2
Gra 2.: Sara Sorribes - Magda Linette 7:6(5), 6:3
Gra 3.: Marina Bassols Ribera / Cristina Bucsa - Katarzyna Kawa / Martyna Kubka 0:6, 7:6(2), 3-10

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy będziesz oglądać półfinały i finał Pucharu Billie Jean King?