Miedwiediew wywołał burzę w Paryżu. Pokazał środkowy palec?

Danił Miedwiediew wywołał burzę w Paryżu. Najpierw ze względu na zachowanie kibiców nie chciał grać. A później sieć obiegło nagranie, w którym rzekomo miał pokazywać środkowy palec kibicom. - To nie działa - mówił Rosjanin.

Arkadiusz Dudziak
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Mohammed Badra / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
W środowym meczu II rundy w turnieju w Paryżu Danił Miedwiediew walczył z Grigorem Dimitrowem. To Rosjanin był zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale dość nieoczekiwanie przegrał pierwszego seta. W drugim jednak Miedwiediew wygrał po tie-breaku i mecz trwał dalej.

Nie było jednak wątpliwości, że kibice stali po stronie słabszego. W trzecim secie Dimitrow prowadził już 5:2 i miał wszystko, by zamknąć mecz. Rosjanin jednak pokazywał ogromną wolę walki. Zaliczył przełamanie powrotne i wrócił do meczu. Było 5:5.

Kibice wciąż jednak zdecydowanie mocniej wspierali Bułgara, a jeden z nich cały czas krzyczał "Grigor!". To rozproszyło Rosjanina, który przed startem gema przy stanie 5:5 w trzecim secie nie był w stanie zaserwować.

Tłum zgromadzony w Paryżu zaczął więc na niego buczeć. Sędzia próbował uspokoić publiczność, jednak dla trzeciego tenisisty rankingu ATP to było za mało. Ten wykrzyczał w stronę trybun. "Bądźcie cicho!". I przyłożył palec do ust. Ale to jeszcze tylko bardziej rozjuszyło tłum.

Do tego stopnia, że Rosjanin ruszył w stronę swojego siedzenia. "Nie chcą, żebym grał, no to nie będę grał. Jest kibic, który gwiżdże. Ja pasuję" - powiedział w stroną sędziego. Podsyciło to jeszcze niechęć kibiców. Miedwiediew dał się jednak przekonać sędziemu, który słusznie zauważył, że postawa Rosjanina nie uspokaja kibiców. Ten posłuchał i wrócił do meczu.

Bułgar jednak wygrał trzeciego seta po tie-breaku i niespodziewanie wyeliminował Rosjanina. Ten nie mógł się z tym pogodzić. I na wideo poniżej widać, że najpewniej pokazywał środkowy palec kibicom w Paryżu.

- Nie pokazałem środkowego palca. Po prostu sprawdzałem sobie paznokcie. Naprawdę nic więcej. Dlaczego miałbym to zrobić tak wspaniałej publiczności, jak ta w Paryżu - powiedział na konferencji prasowej.

- Nie chcę mówić złych rzeczy na ten turniej. Myślę, że to nie działa. Każdy mecz jest taki sam, dzieją się takie rzeczy. (...) Mam problem z publicznością - przyznał Rosjanin.

Popisowy mecz Huberta Hurkacza. Awans bez strat!