W Paryżu skończyli o 2:22. Konkurent Huberta Hurkacza obronił meczbole

Walczący o awans do ATP Finals Tommy Paul obronił trzy meczbole i pokonał Richarda Gasqueta w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Dominic Thiem i Stan Wawrinka zakończyli mecz o godz. 2:22.

Marcin Motyka
Tommy Paul PAP/EPA / Christophe Petit Tesson / Na zdjęciu: Tommy Paul
Tommy Paul w rankingu Race zajmuje 12. miejsce i jest jednym z konkurentów Huberta Hurkacza w walce o awans do ATP Finals. Aby jednak wywalczyć bilet do Turynu, w turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu musi zdobyć tytuł. W poniedziałek wykonał ku temu pierwszy krok. Po bardzo trudnym meczu I rundy pokonał 0:6, 6:2, 7:6(6) Richarda Gasqueta.

By wygrać, Paul musiał ogromną pracę fizyczną i mentalną. Amerykanin podniósł się po przegranym do zera pierwszym secie i wygrał drugiego. W trzecim natomiast przegrywał 2:5 ze stratą dwóch przełamań, ale doprowadził do decydującego tie breaka, w którym obronił trzy meczbole i od stanu 3-6 zdobył pięć końcowych punktów.

Rozstawiony z numerem 12. Paul w poniedziałek zapisał na swoim koncie 12 asów, 30 zagrań kończących i wykorzystał cztery z pięciu piłek na przełamanie. Kolejnym rywalem 26-latka z New Jersey będzie kwalifikant Botic van de Zandschulp.

Na koniec poniedziałkowej serii gier sympatycy tenisa otrzymali ucztę - mecz wielkoszlemowych mistrzów Dominika Thiema i Stana Wawrinki. Po 150-minutowej rywalizacji austriacki kwalifikant pokonał szwajcarskiego weterana 3:6, 6:3, 7:5, w decydującym secie odrabiając stratę 3:5. Spotkanie dobiegło końca o godz. 2:22. W II rundzie 30-latek z Wiener-Neustadt zmierzy się z Holgerem Rune, turniejową "szóstką" i obrońcą tytułu.

W innym poniedziałkowym pojedynku pomiędzy dwoma tenisistami operującymi jednoręcznym bekhendem Grigor Dimitrow - podobnie jak przed sześcioma dniami w Wiedniu - okazał się lepszy od Lorenzo Musettiego. W II rundzie Bułgar zmierzy się z oznaczonym "trójką" Daniłem Miedwiediewem, z którym - dla odmiany - przegrał w zeszłym tygodniu w stolicy Austrii.

Inauguracyjnym przeciwnikiem rozstawionego z numerem piątym Andrieja Rublowa będzie Yoshihito Nishioka. Japończyk, kwalifikant, pokonał 7:6(5), 4:6, 6:2 "szczęśliwego przegranego" z eliminacji, Jordana Thompsona, który wszedł do turnieju w zastępstwie kontuzjowanego Camerona Norrie'ego.

Rolex Paris Masters, Paryż (Francja)
ATP Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 5,779 mln euro
poniedziałek, 30 października

I runda gry pojedynczej:

Tommy Paul (USA, 12) - Richard Gasquet (Francja) 0:6, 6:2, 7:6(6)
Grigor Dimitrow (Bułgaria) - Lorenzo Musetti (Włochy) 6:2, 6:7(4), 6:3
Dominic Thiem (Austria, Q) - Stan Wawrinka (Szwajcaria) 3:6, 6:3, 7:5
Yoshihito Nishioka (Japonia, Q) - Jordan Thompson (Australia, LL) 7:6(5), 4:6, 6:2

wolne losy: Novak Djoković (Serbia, 1); Carlos Alcaraz (Hiszpania, 2); Danił Miedwiediew (3); Jannik Sinner (Włochy, 4); Andriej Rublow (5); Holger Rune (Dania, 6); Stefanos Tsitsipas (Grecja, 7); Casper Ruud (Norwegia, 8)

Gładkie zwycięstwo wielkiego rywala Huberta Hurkacza. Amerykanin wyprzedził Polaka