Zagrał perfekcyjnie. Tak Hurkacz doprowadził do tie-breaka [WIDEO]

W finale turnieju w Bazylei rywalem Huberta Hurkacza był Felix Auger-Aliassime. W pierwszym secie stoczyli bardzo wyrównaną walkę, a Polak w efektownym stylu doprowadził do tie-breaka.

Mateusz Kozanecki
akcja Huberta Hurkacza Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: akcja Huberta Hurkacza
Hubert Hurkacz po raz ósmy w karierze, a trzeci w tym sezonie, dotarł do finału turnieju rangi ATP. W Bazylei o tytuł walczył z Felixem Augerem-Aliassime.

W pierwszym secie żadnemu z zawodników nie udało się przełamać podania przeciwnika. Przy stanie 6:5 serwował najlepszy polski tenisista.

Szybko zdobył trzy pierwsze punkty i był o włos od doprowadzenia do tie-breaka. Później Kanadyjczyk doprowadził do wyniku 40:15.

Hurkacz i Auger-Aliassime stoczyli następnie pasjonującą wymianę. Obaj mocno rozrzucali się po całym korcie. Polak w końcu zagrał forhend po prostej, do którego rywal co prawda dobiegł, ale odpowiedział zbyt słabo (zobacz nagranie poniżej).

W tie-breaku to 19. zawodnik rankingu ATP okazał się górą i znalazł się bliżej końcowego triumfu.