Gael Monfils w pierwszym półfinale od 21 miesięcy. Krecz faworyta gospodarzy

Gael Monfils bez straty seta pokonał Adriana Mannarino w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Sztokholmie i awansował do pierwszego od 21 miesięcy półfinału w głównym cyklu. Elias Ymer nie dokończył meczu.

Marcin Motyka
Gael Monfils Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Gael Monfils
Wprawdzie Gael Monfils od wielu sezonów jest najpopularniejszym i jednym z najbardziej utytułowanych francuskich tenisistów, do ćwierćfinału turnieju ATP w Sztokholmie przeciw rodakowi, Adrianowi Mannarino, przystąpił jako niżej notowany. Paryżanin wykazał się jednak umiejętnościami oraz ogromną walecznością i po 105-minutowej rywalizacji pokonał rozstawionego z numerem drugim krajana 7:5, 7:6(3).

Tym samym Monfils 33. raz w karierze znalazł się w 1/2 finału imprezy głównego cyklu, ale pierwszy od stycznia 2022 roku i turnieju w Adelajdzie. W wieku 37 lat został także najstarszym półfinalistą BNP Paribas Nordic Open w erze zawodowego tenisa.

- To wspaniałe - stwierdził Monfils, który o awans do finału zmierzy się z Laslo Djere. Serb po trzech godzinach i dziesięciu minutach zaciętej batalii wygrał 5:7, 7:6(5), 6:4 z Tomasem Machacem, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji.

Wielkim rozczarowaniem występ w domowym turnieju zakończył posiadacz dzikiej karty, Elias Ymer. Faworyt miejscowej publiczności w połowie drugiego seta przerwał ćwierćfinałowy pojedynek z Miomirem Kecmanoviciem.

24-letni Kecmanović, pogromca z II rundy najwyżej rozstawionego Holgera Rune, w 1/2 finału zagra z kwalifikantem, Pawłem Kotowem. 24-latek z Moskwy w piątek sprawił niespodziankę i wygrał 7:6(4), 6:2 z oznaczonym numerem trzecim Tallonem Griekspoorem, dzięki czemu drugi raz w karierze wystąpi w półfinale zawodów głównego cyklu.

BNP Paribas Nordic Open, Sztokholm (Szwecja)