Stan Wawrinka po 12 latach znów w Sztokholmie. Zaskakujące rezultaty

We wtorkowych meczach I rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Sztokholmie wystąpiło trzech rozstawionych tenisistów i wszyscy ponieśli porażkę. Awansował za to Stan Wawrinka, który bez straty seta pokonał Bornę Gojo.

Marcin Motyka
Stan Wawrinka Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Pierwszy raz od 2011 roku Stan Wawrinka zdecydował się na występ w turnieju ATP w Sztokholmie. Powrót do stolicy Szwecji po 12 latach Szwajcar okrasił zwycięstwem. We wtorkowym meczu I rundy pokonał 7:5, 6:4 Bornę Gojo.

Wawrinka w ciągu 91 minut gry zaserwował siedem asów, posłał 17 zagrań kończących, jeden raz został przełamany i wykorzystał trzy z dziesięciu break pointów. Kolejnym rywalem 38-letniego Szwajcara będzie oznaczony numerem czwartym Alejandro Davidovich.

Wtorek nie był udanym dniem dla rozstawionych tenisistów. Wystąpiło ich trzech i wszyscy ponieśli porażkę. Największym zaskoczeniem jest przegrana Daniela Evansa, turniejowej "ósemki", który uległ kwalifikantowi Filipowi Misoliciowi.

Rozstawiony z numerem piątym Sebastian Baez trzykrotnie dał się przełamać i przegrał 6:7(5), 2:6 z Jeffreyem Johnem Wolfem. Amerykanin w II rundzie zmierzy się z Laslo Djere. Serb wygrał 6:3, 6:3 z posiadaczem dzikiej karty Leo Borgiem, synem legendarnego Bjoerna.

Odpadł też oznaczony "siódemką" Christopher Eubanks. Amerykanin po dwuipółgodzinnej batalii zakończonej decydującej tie breakiem musiał uznać wyższość Pawła Kotowa. 24-latek z Moskwy o ćwierćfinał powalczy z Lorenzo Sonego.

Inauguracyjnym rywalem rozstawionego z numerem trzecim Tallona Griekspoora został Emil Ruusuvuori. Fin we wtorek potrzebował niespełna godziny, aby uporać się z Benjaminem Hassanem, graczem z eliminacji.