Świątek tylko stała i patrzyła. Niewiarygodne, co zrobiła rywalka [WIDEO]

To nie był spacerek dla Igi Świątek. W pewnym momencie piątkowego starcia Polka nie potrafiła odpowiedzieć na uderzenie Caroline Garcii.

Rafał Szymański
uderzenie Garcii Twitter / WTA / Na zdjęciu: uderzenie Garcii
Raszynianka radzi sobie bardzo dobrze turnieju China Open rozgrywanego w Pekinie. W ostatnich dniach Iga Świątek pokonała już Hiszpankę Sara Sorribes Tormo oraz pochodzącą z Francji Warwarą Graczową.

Tym razem przeciwniczką wiceliderki rankingu WTA była Caroline Garcia. Reprezentantka Francji postawiła 22-letniej tenisistce twarde warunki w ćwierćfinale trwającego turnieju i ostatecznie musiała pogodzić się z porażką.

Świątek serwowała w drugim secie przy stanie 6:7, 5:4. Polka stanęła jak zamurowana po returnie w wykonaniu Garcii. Uderzenie rywali było na tyle silne, że faworytka tego pojedynku nie była w stanie zareagować w żaden sposób.

Utalentowana tenisistka wprawdzie przegrała ważną piłkę, jednak potem przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatecznym rozrachunku Świątek wygrała w trzech setach (6:7, 7:6, 6:1).

Dzięki zwycięstwu nad Garcią Świątek awansowała do kolejnej fazy turnieju. W piątek zawodniczka pozna nazwisko swojej następnej rywalki w półfinale China Open.