Carlos Alcaraz zatrzymany w półfinale. Hiszpan przegrał mecz młodych gwiazd

Najwyżej rozstawiony Carlos Alcaraz w dwóch setach przegrał z Jannikiem Sinnerem w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Pekinie. O tytuł Włoch zmierzy się z Daniłem Miedwiediewm, który zakończył serię Alexandra Zvereva.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Mark R. Cristino / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
W półfinale turnieju ATP w Pekinie doszło do pojedynku dwóch czołowych tenisistów młodego pokolenia - 20-letni Carlos Alcaraz zmierzył się z Jannikiem Sinnerem, 22-latkiem. Ich starcia przyciągają uwagę i nie inaczej było we wtorek. Ostatecznie, po prawie dwugodzinnej rywalizacji, oznaczony numerem szóstym Włoch sprawił niespodziankę i pokonał najwyżej rozstawionego Hiszpana 7:6(4), 6:1.

Początek meczu należał do Alcaraza, który w pierwszym secie dwukrotnie wychodził na prowadzenie z przełamaniem, ale w obu przypadkach roztrwonił przewagę, by na koniec przegrać tie breaka. Z kolei druga partia okazała się nieoczekiwanie jednostronna. Sinner znakomicie radził sobie z serwisem rywala, był też bardziej regularny i skuteczny, w efekcie wygrał tę odsłonę 6:1.

Tym samym Sinner wyszedł na prowadzenie 4-3 w bilansie pojedynków z Alcarazem. Wygrywając we wtorek, 22-latek z San Candido awansował do 12. w karierze finału w głównym cyklu, w którym stanie przed szansą na zdobycie ósmego tytułu, a trzeciego w obecnym sezonie.

Chronologicznie pierwszy półfinał także zakończył się w dwóch setach. Rozstawiony z numerem drugim Danił Miedwiediew ani razu nie został przełamany, sam wykorzystał dwa z czterech break pointów i pokonał 6:4, 6:3 Alexandra Zvereva, turniejową "ósemkę", kończąc serię siedmiu z rzędu wygranych meczów przez Niemca.

Dzięki temu 27-latek z Moskwy znalazł się w 35. finale na poziomie ATP Tour. Jeśli wygra, wywalczy 21. trofeum, w tym piąte w 2023 roku.

Środowy finał (początek nie przed godz. 13:30 czasu polskiego) będzie siódmym pojedynkiem pomiędzy Sinnerem a Miedwiediewem. Wszystkie poprzednie wygrał moskwianin, łącznie tracąc tylko trzy sety.