Skandal na US Open. "Najsłynniejsze zdanie Hitlera"

Działo się podczas meczu Zvereva z Sinnerem w 1/8 finału US Open. Niemiecki tenisista zgłosił sędziemu skandaliczne zachowanie jednego z fanów. Co się stało później?

Szymon Łożyński
Zverev zgłasza sędziemu skandaliczne zachowanie kibica PAP/EPA / WILL OLIVER / Zverev zgłasza sędziemu skandaliczne zachowanie kibica
Po jednej z akcji w 1/8 finału US Open Alexander Zverev podszedł do sędziego i poinformował, że jeden z kibiców używał pod adresem niemieckiego tenisisty - tu cytat za zawodnikiem - "najsłynniejsze zdanie Hitlera".

- To niedopuszczalne - miał dodać Zverev, cytowany przez "Daily Mail".

Arbiter od razu odwrócił się w kierunku trybun i zaapelował do kibiców o przyznanie się do skandalicznych słów. Nikt jednak nie zabrał głosu, dlatego sędzia poprosił ochronę o znalezienie osoby, która zakłócała grę. Pojedynek został wznowiony.

Około 10 minut później kamery telewizyjne pokazały ochroniarzy, którzy na trybunach rozmawiali z jednym z mężczyzn. Chwilę później kibic został wyprowadzony z kortu, na co pozostali fani zareagowali wiwatowaniem.

Najprawdopodobniej to właśnie ten mężczyzna użył słów, które zgłosił sędziemu Zverev. Nie ma jednak stu procentowej pewności - informują dziennikarze "Daily Mail".

To już kolejny incydent z kibiciami w tegorocznej edycji US Open. Wcześniej pretensje do zachowania fanów miał Danił Miedwiediew. Rosjanin był wręcz wściekły i dosadnie powiedział jeszcze na korcie co myśli. Więcej piszemy o tym TUTAJ.

Mecz Zvereva z Sinnerem w 1/8 finału zakończył się zwycięstwem Niemca 3:2 w setach.