Carlos Alcaraz wygrał pod dachem. Hiszpan coraz bliżej obrony tytułu

Najwyżej rozstawiony Carlos Alcaraz wykonał kolejny krok w kierunku obronienia tytułu w rozgrywanym na kortach twardych wielkoszlemowym US Open. W poniedziałek Hiszpan bez straty seta pokonał Matteo Arnaldiego i awansował do ćwierćfinału.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Sarah Yenesel / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Od sezonu 2008 i ostatniego z pięciu z rzędu tytułów Rogera Federera żaden tenisista nie obronił tytułu w US Open. W tym roku może tego dokonać Carlos Alcaraz. W poniedziałek Hiszpan wykonał czwarty z siedmiu potrzebnych mu do tego kroków i w 1/8 finału pokonał 6:3, 6:3, 6:4 Matteo Arnaldiego.

Rozgrywany przy zasuniętym dachu z powodu opadów deszczu mecz od początku był ciekawy, ale przewaga Alcaraz rzucała się w oczy. Hiszpan dominował nad debiutującym w IV rundzie turnieju wielkoszlemowego 20-letnim rywalem w każdym elemencie tenisowej sztuki.

Po dwóch setach, w których ani razu nie został przełamany, a sam trzykrotnie odebrał podanie Arnaldiemu, Alcaraz wyszedł na prowadzenie 2-0. W trzeciej partii Hiszpan stracił koncentrację i przegrywał z breakiem, ale błyskawicznie odrobił stratę, po czym zakończył pojedynek.

- Myślę, że rozegrałem solidny mecz. Byłem intensywny od pierwszej do ostatniej piłki, robiłem, co do mnie należało i jestem zadowolony ze swojego występu - skomentował najwyżej rozstawiony Alcaraz, który w poniedziałek zapisał na swoim koncie dwa asy, pięć przełamań i 22 uderzenia wygrywające.

Dla 20-latka z Murcji to 40. w karierze wygrany mecz w turniejach wielkoszlemowych, a 11. z rzędu w Nowym Jorku. W szóstym w karierze ćwierćfinale na poziomie Wielkiego Szlema, a kolejnym w US Open, Hiszpan zmierzy się z lepszym z pary Alexander Zverev - Jannik Sinner.