Wysokie zwycięstwa gwiazd. 74 minuty Daniła Miedwiediewa

Danił Miedwiediew potrzebował zaledwie 74 minut, aby pokonać Attilę Balazsa w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2023. Pewnie do 1/32 finału awansowali też Alexander Zverev i Matteo Berrettini.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Will Oliver / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
W początkowych fazach turniejów wielkoszlemowych, gdy różnice między tenisistami są duże, zdarzają się jednostronne mecze. Jednak do takich sytuacji, jaka miała miejsce we wtorek w pojedynku I rundy US Open 2023 pomiędzy Daniłem Miedwiediewem a Attilą Balazsem, dochodzi niezmiernie rzadko. Notowany na trzecim miejscu w światowym rankingu moskwianin pokonał nieklasyfikowanego Węgra 6:1, 6:1, 6:0, a spotkanie trwało 74 minuty. Niekiedy dłuższe są pojedynczej sety.

- Dobry początek zawsze jest ważny. Jestem zadowolony i nie mogę doczekać się kolejnego meczu - mówił w wywiadzie na korcie rozstawiony z numerem trzecim Miedwiediew, który w II rundzie zmierzy się z Christopherem O'Connellem. Australijczyk ograł rodaka, Maxa Purcella.

W 129 minut w II rundzie zameldował się za to Alexander Zverev. Oznaczony numerem 12. Niemiec zaserwował cztery asy, przy własnym podaniu zdobył 62 z 87 rozegranych punktów, wykorzystał cztery z 12 break pointów i pokonał 6:4, 6:4, 6:4 Aleksandara Vukicia.

Pewnie awansował też były półfinalista na Flushing Meadows, Matteo Berrettini. Włoch w dwie godziny i 23 minuty pokonał 6:4, 6:2, 6:2 Ugo Humberta, turniejową "29". Jego następnym rywalem będzie kolejny Francuz Arthur Rinderknech, który również bez straty partii uporał się z Diego Schwartzmanem.

W 1/16 finału zameldował się także Felipe Meligeni Alves. Brazylijczyk, kwalifikant, pokonał 6:4, 7:6(11), 6:3 Jamesa Duckwortha, "szczęśliwego przegranego" z eliminacji, grającego w zastępstwie Keia Nishikoriego. Z kolei Matteo Arnaldi ograł Jasona Kublera, który skreczował w drugim secie.

Arthur Rinderknech (Francja) - Diego Schwartzman (Argentyna) 6:3, 6:4, 6:2
Christopher O'Connell (Australia) - Max Purcell (Australia) 6:4, 6:3, 3:6, 7:6(5)
Felipe Meligeni Alves (Brazylia, Q) - James Duckworth (Australia, LL) 6:4, 7:6(11), 6:3