Gorzki smak zwycięstwa faworyta gospodarzy. Najwyżej rozstawiony stracił cztery gemy

Sebastian Korda po obronie meczbola pokonał Richarda Gasqueta w 1/4 finału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Winston-Salem, po czym ogłosił, że oddaje walkowerem piątkowy półfinał. Borna Corić stracił w czwartek cztery gemy.

Marcin Motyka
Sebastian Korda Getty Images / Jared C. Tilton / Na zdjęciu: Sebastian Korda
Pierwszy ćwierćfinał turnieju ATP w Winston-Salem był pojedynkiem pokoleń i prawdziwą ucztą dla sympatyków tenisa. 23-letni Sebastian Korda i starszy od niego o 14 lat Richard Gasquet zafundowali kibicom znakomity spektakl. Ostatecznie rozstawiony z numerem trzecim Amerykanin, posiadacz dzikiej karty, obronił meczbola i po ponad dwuipółgodzinnej batalii pokonał oznaczonego "12" Francuza 4:6, 6:1, 7:6(4).

To zwycięstwo ma jednak dla Kordy gorzki smak. W połowie trzeciego seta Amerykanin groźnie upadł na kort i chwycił się za lewą nogę. Podczas pomeczowej konferencji ogłosił, że z powodu tego urazu nie przystąpi do półfinału z rozstawionym z numerem piątym Jirim Lehecką, który w czwartek wyeliminował Maxa Purcella.

- Podjąłem trudną, ale konieczną, decyzję o wycofaniu się. Mam nadzieję, że stan mojej kostki poprawi się do początku przyszłego tygodnia, kiedy rozpocznie się US Open - poinformował Amerykanin.

Z powodu opadów deszczu start meczów sesji nocnej opóźnił się o cztery godziny. Gdy pogoda się poprawiła, Borna Corić nie zamierzał marnować czasu na korcie. Najwyżej rozstawiony Chorwat w 81 minut wygrał 6:3, 6:1 z Juanem Manuelem Cerundolo.

W 1/2 finału Corić zmierzy się z kolejnym Argentyńczykiem, Sebastianem Baezem. 22-latek z Buenos Aires, turniejowa "szóstka", także szybko załatwił sprawę i w 75 minut ograł 6:3, 6:0 oznaczonego numerem szóstym Laslo Djere.

Winston-Salem Open, Winston-Salem
ATP 250, kort twardy, pula nagród 760,9 tys. dolarów
czwartek, 24  sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Borna Corić (Chorwacja, 1) - Juan Manuel Cerundolo (Argentyna, Alt) 6:3, 6:1
Sebastian Korda (USA, 3/WC) - Richard Gasquet (Francja, 12) 4:6, 6:1, 7:6(7)
Jiri Lehecka (Czechy, 5) - Max Purcell (Australia) 7:6(4), 6:4
Sebastian Bez (Argentyna, 6) - Laslo Djere (Serbia, 4) 6:3. 6:0

Arabia Saudyjska zainwestowała w tenis. Została gospodarzem prestiżowego turnieju