Novak Djoković rozbił faworyta gospodarzy. Alexander Zverev kontynuuje imponującą serię

Novak Djoković oddał cztery gemy Taylorowi Fritzowi w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Kolejnym rywalem Serba będzie niepokonany w stanie Ohio od dziewięciu meczów Alexander Zverev.

Marcin Motyka
Novak Djoković Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Novak Djoković
Po tym, jak w czwartek pokonał Gaela Monfilsa i podwyższył na 19-0 bilans meczów z Francuzem, w piątek Novak Djoković zmierzył się z kolejnym rywalem, z którym nigdy nie przegrał - Taylorem Fritzem. Ćwierćfinał turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati był siódmym pojedynkiem pomiędzy tymi tenisistami i siódmym wygranym przez Serba. Tym razem zwyciężył 6:0, 6:4.

Djoković w piątkową noc rozbił Fritza na oczach jego rodzimych kibiców. Pierwszego seta Serb wygrał 6:0 w nieco ponad 20 minut. W drugim przegrywał 2:4, ale od tego momentu wrzucił wyższy bieg i zdobył cztery końcowe gemy z rzędu.

- Każdy mecz jest innym wyzwaniem. On miał tutaj wsparcie publiczności. Ja, ogólnie rzecz biorąc, jestem zadowolony ze swojego występu - powiedział po meczu rozstawiony z numerem drugim Serb, który zapisał na swoim koncie dwa asy, pięć przełamań i 13 zagrań kończących.

W półfinale dojdzie do spotkania dwóch byłych mistrzów Western & Southern Open. Djoković, triumfator z lat 2018 i 2020, zagra z Alexandrem Zverevem, zwycięzcą z sezonu 2021. Z Niemcem tenisista z Belgradu także ma pozytywny bilans oficjalnych pojedynków - 7-4.

Oznaczony numerem 16. Zverev również bez kłopotów awansował do 1/2 finału. Niemiec pokonał 6:2, 6:3 Adriana Mannarino, ogrywając Francuza ósmy raz w ich ósmej konfrontacji. Tym samym wygrał dziewiąty z rzędu mecz w Western & Southern Open (w ubiegłym roku nie wystąpił w tej imprezie z powodu kontuzji stawu skokowego).

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)