Bolesna porażka amerykańskiego weterana. Carlos Alcaraz poznał pierwszego rywala

John Isner w dwóch setach przegrał z Jordanem Thompsonem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Ta porażka będzie mieć dla Amerykanina przykre konsekwencje w postaci dużego spadku w rankingu.

Marcin Motyka
John Isner Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: John Isner
John Isner w ostatnim czasie notuje bardzo słabe wyniki. Aby zagrać w turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati, musiał otrzymać od organizatorów dziką kartę. Amerykanin nie wykorzystał jednak szansy i odpadł w I rundzie, przegrywając 6:7(5), 6:7(2) z Jordanem Thompsonem.

Ta porażka poniesie za sobą bardzo przykre konsekwencje dla Isnera - Amerykanin pierwszy raz od 16 lat wypadnie poza czołową "150" rankingu ATP. Ostatnio tak nisko był notowany we wrześniu 2007 roku, gdy zajmował 184. lokatę.

Z kolei Thompsona, który w poniedziałek zaserwował pięć asów, posłał 14 zagrań kończących i ani razu nie został przełamany, we wtorek będzie czekać arcytrudne wyzwanie - zmierzy się z najwyżej rozstawionym Carlosem Alcarazem.

W poniedziałek w zrealizowaniu planu gier przeszkodziła pogoda. Z powodu opadów deszczu przerwane zostały spotkania Sebastian Korda - Borna Corić i Brandon Nakashima - Stan Wawrinka.

Z kolei Alexander Zverev i Grigor Dimitrow, Daniel Evans i Lorenzo Musetti oraz Lorenzo Sonego i Aleksander Szewczenko w ogóle nie pojawili się na kortach.

Przerwane i nierozpoczęte pojedynki zostały przełożone na kolejny dzień. Oczywiście, o ile pozwoli na to pogoda, bo we wtorek w Cincinnati także prognozowane są opady deszczu.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,600 mln dolarów
poniedziałek, 14 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Jordan Thompson (Australia) - John Isner (USA, WC) 7:6(5), 7:6(2)
Sebastian Korda (USA) - Borna Corić (Chorwacja, 15) 6:7(5), 3:4 *do dokończenia
Brandon Nakashima (USA, WC) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, WC) 3:6, 7:6(5), 2:5 *do dokończenia
Alexander Zverev (Niemcy, 16) - Grigor Dimitrow (Bułgaria) *przełożony
Daniel Evans (Wielka Brytania) - Lorenzo Musetti (Włochy) *przełożony
Lorenzo Sonego (Włochy) - Aleksander Szewczenko (Q) *przełożony

wolne losy: Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1); Novak Djoković (Serbia, 2); Danił Miedwiediew (3); Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4); Casper Ruud (Norwegia, 5); Holger Rune (Dania, 6); Andriej Rublow (7); Jannik Sinner (Włochy, 8)

Już nie musi wspominać porażki z Hurkaczem. "To wspaniały moment w mojej karierze"