Totalna demolka w Kozerkach. 18-letni Polak tłem dla swojego przeciwnika

Błyskawicznie z turniejem Lotto Kozerki Open 2023 pożegnał się Martyn Pawelski. 18-latek grający z dziką kartą nie miał kompletnie nic do powiedzenia w starciu z Benjaminem Hassanem. Mecz trwał zaledwie 58 minut.

Adrian Nuckowski
Martyn Pawelski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Martyn Pawelski
Od początku spotkania lepiej prezentował sklasyfikowany na 244. miejscu w rankingu ATP Benjamin Hassan. Libańczyk pewnie utrzymywał swoje podania, a już w pierwszym gemie serwisowym Polaka miał okazję na przełamanie. Kluczowy dla losów pierwszej partii okazał się szósty gem. W nim Martyn Pawelski obronił kolejne trzy break pointy, jednak za czwartym razem ta sztuka mu się nie udała.

18-latek zdecydowanie ustępował swojemu rywalowi w polu serwisowym. Dość powiedzieć, że Polak popełnił w pierwszym secie aż osiem podwójnych błędów. Libańczyk nie czekał na własne podanie tylko jeszcze raz przełamał niepewnego w swoich poczynaniach Pawelskiego i pewnie wygrał tę część rywalizacji 6:2.

Rozpędzony Hassan coraz bardziej dominował na korcie. Kompletnie rozsypany i sfrustrowany Polak nie mógł znaleźć choćby momentu zaczepienia na wyrównaną walkę. O dominacji Libańczyka niech świadczy fakt, że w drugiej partii nie przegrał żadnego punktu przy swoim podaniu, a przy returnie dał Pawelskiemu wywalczyć zaledwie cztery "oczka".

Lotto Kozerki Open, Grodzisk Mazowiecki (Polska)