Iga Świątek szczera do bólu po porażce w półfinale

Iga Świątek na półfinale zakończyła zmagania w turnieju WTA w Montrealu. Liderka światowego rankingu wypuściła prowadzenie w trzecim secie. - Nie wiem, co się stało - powiedziała.

PS
Iga Świątek PAP/EPA / ANDRE PICHETTE / Na zdjęciu: Iga Świątek
Trzy sety były potrzebne do rozstrzygnięcia półfinałowego starcia pomiędzy Igą Świątek a Jessicą Pegulą w turnieju WTA w Montrealu. Polka źle weszła w mecz i pierwszą partię przegrała do dwóch. W drugiej - po tie-breaku - doprowadziła do wyrównania. A w trzeciej wydawało się już, że Świątek idzie po pewne zwycięstwo.

Polka prowadziła już 4:2 w trzecim secie. Od tego momentu nie wygrała jednak ani jednego gema, a Pegula przejęła inicjatywę na korcie i to ona ostatecznie zameldowała się w wielkim finale.

- Z pewnością intensywność meczu była naprawdę wysoka, a ja nie zaczęłam go dobrze - przyznała liderka światowego rankingu cytowana przez oficjalny profil WTA.

- Ona naprawdę mnie przycisnęła, więc musiałam coś zmienić. To zadziałało, ale w trzecim secie naprawdę nie wiem, co się stało, gdy prowadziłam. Muszę obejrzeć ten mecz i przeanalizować, bo ona z pewnością walczyła o każdy punkt, ja również. To było trudne spotkanie - dodała Polka.

Iga Świątek na kort powróci już w przyszłym tygodniu. Wystąpi bowiem w turnieju WTA Cincinnati. Jako rozstawiona z nr 1 otrzymała wolny los w I rundzie.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)