Po tym co zrobiła Rosjanka, Sabalenka była bezradna. Jest nagranie!

Aryna Sabalenka sensacyjnie odpadła już w 1/8 finału turnieju WTA w Montrealu. Mecz trwał trzy sety, ale już w pierwszym Ludmiła Samsonowa, pogromczyni Białorusinki, popisała się akcją po której rywalka była bezradna.

Szymon Łożyński
Zachowanie Sabalenki po skrócie Samsonowej Twitter / wta / Zachowanie Sabalenki po skrócie Samsonowej
Tego nikt się nie spodziewał. Wielu fanów czekało na finałowe starcie w Montrealu Igi Świątek z Aryną Sabalenką, a tymczasem Białorusinka odpadła w tzw. przedbiegach.

Już na etapie 1/8 finału lepsza od wiceliderki rankingu okazała się Ludmiła Samsonowa. Rosjanka wygrała spotkanie 2:1.

Już pierwsza partia pojedynku była zapowiedzią późniejszej sensacji. W tie-breaku zdecydowanie skuteczniej zagrała Samsonowa i to Rosjanka objęła prowadzenie w meczu 1:0.

Tie-breaka Samsonowa zakończyła w imponującym stylu. Po jej skrócie piłka błyskawicznie znalazła się tuż za siatką Sabalenki. Białorusinka w pierwszym momencie ruszyła do piłki, ale po chwili bezradnie zrezygnowała. Nie miała szans zdążyć do piłki.

Później w drugim secie Sabalenka podniosła się po nieudanym tie-breaku, ale w trzeciej, decydującej partii znów górą była znacznie niżej rozstawiona Rosjanka (relacja z meczu TUTAJ).