Cenne zwycięstwo Ukrainki w Waszyngtonie. Wyeliminowała francuską gwiazdę

Marta Kostiuk odniosła cenne zwycięstwo w turnieju WTA 500 w Waszyngtonie. Ukraińska tenisistka wyeliminowała Francuzkę Caroline Garcię. Jessica Pegula odprawiła Peyton Stearns w starciu Amerykanek.

Łukasz Iwanek
Marta Kostiuk PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Marta Kostiuk
W Waszyngtonie nie zostały jeszcze wyłonione wszystkie ćwierćfinalistki. W ostatnim meczu II rundy w piątek zmierzą się Greczynka Maria Sakkari (WTA 9) i Kanadyjka Leylah Fernandez (WTA 88). W czwartek do tego starcia nie doszło z powodu deszczu.

O niespodziankę postarała się Marta Kostiuk (WTA 34), która pokonała 6:2, 6:3 Caroline Garcię (WTA 6). W ciągu 64 minut Ukrainka zdobyła 15 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie.

Dla Kostiuk jest to drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Pierwsze odniosła w I rundzie tegorocznego Wimbledonu, gdy wyeliminowała Marię Sakkari. W marcu w Austin Ukrainka odniosła premierowy triumf w WTA Tour w singlu. Kolejną jej rywalką będzie broniąca tytułu Ludmiła Samsonowa.

Jessica Pegula (WTA 4) wygrała 6:3, 6:4 z Peyton Stearns (WTA 59). Spotkanie trwało 83 minuty. Wyżej notowana Amerykanka zgarnęła 21 z 29 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Została przełamana trzy razy, a spożytkowała sześć z 13 okazji na przełamanie. Następną przeciwniczką Peguli będzie Ukrainka Elina Switolina.

W piątek rozegrane zostaną ćwierćfinały. Zwyciężczyni meczu Sakkari - Fernandez na kort wyjdzie dwa razy. To spotkanie zaplanowano na godz. 18:00 czasu polskiego. Kilka godzin później jedna z tych tenisistek zmierzy się o półfinał z Amerykanką Madison Keys.

Mubadala Citi DC Open, Waszyngton (USA)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 780,6 tys. dolarów
czwartek, 3 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Jessica Pegula (USA, 1) - Peyton Stearns (USA, LL) 6:3, 6:4
Marta Kostiuk (Ukraina) - Caroline Garcia (Francja, 2) 6:2, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Marta Kostiuk pokona Ludmiłę Samsonową?