Ukrainka poszła za ciosem. Keys górą w starciu wielkoszlemowych finalistek

Ukrainka Elina Switolina wyeliminowała Darię Kasatkinę z turnieju WTA 500 w Waszyngtonie. Amerykanka Madison Keys odprawiła swoją rodaczkę Jennifer Brady.

Łukasz Iwanek
Elina Switolina PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS / Na zdjęciu: Elina Switolina
Elina Switolina (WTA 27) występ w Waszyngtonie rozpoczęła od wyeliminowania Wiktorii Azarenki. Ukrainka poszła za ciosem i w II rundzie pokonała 6:2, 6:2 Darię Kasatkinę (WTA 11). W ciągu 96 minut była trzecia tenisistka rankingu obroniła 10 break pointów i wykorzystała cztery z dziewięciu szans na przełamanie.

Switolina w świetnym stylu wróciła do tenisa po urodzeniu dziecka. Zdobyła tytuł w Strasburgu (była wtedy notowana na 508. miejscu w rankingu), osiągnęła ćwierćfinał Rolanda Garrosa i półfinał Wimbledonu. Te sukcesy pozwoliły jej wrócić do Top 30. Kolejną rywalką Ukrainki będzie najwyżej rozstawiona Jessica Pegula (mistrzyni tego turnieju z 2019 roku) lub Peyton Stearns.

Jennifer Brady (WTA 1056) wróciła do rywalizacji po dwóch latach walki z kontuzją kolana. Na początek Amerykanka łatwo poradziła sobie z Ukrainką Anheliną Kalininą. W II rundzie już niespodzianki nie sprawiła. Przegrała 4:6, 0:6 z Madison Keys (WTA 16). W pierwszym secie finalistka Australian Open 2021 obroniła dwie piłki setowe i z 2:5 zbliżyła się na 4:5. Od tego momentu straciła siedem gemów z rzędu.

Spotkanie trwało 66 minut. Brady wykorzystała tylko dwa z siedmiu break pointów. Keys na przełamanie zamieniła sześć z 17 okazji. Następną przeciwniczką finalistki US Open 2017 będzie Greczynka Maria Sakkari lub Kanadyjka Leylah Fernandez.

Coco Gauff (WTA 7) w 77 minut pokonała 6:1, 6:4 Hailey Baptiste (WTA 204). Finalistka Rolanda Garrosa 2022 zaserwowała pięć asów i zgarnęła 26 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy break pointy i spożytkowała trzy z pięciu szans na przełamanie.

Elina Switolina (Ukraina, WC) - Daria Kasatkina (5) 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Elina Switolina awansuje do półfinału w Waszyngtonie?