Stan Wawrinka po 17 latach w finale w Umagu. Niespodziewany rywal Szwajcara

Stan Wawrinka w dwóch setach pokonał Lorenzo Sonego i po 17 latach znów wystąpi w finale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Umagu. Rywalem Szwajcara w meczu o tytuł będzie Alexei Popyrin.

Marcin Motyka
Stan Wawrinka Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Dochodząc do półfinału turnieju ATP w Umagu, Stan Wawrinka zanotował najlepszy wynik od września ubiegłego roku, gdy doszedł do 1/2 finału imprezy w Metz. Na tym jednak nie poprzestał. W sobotę Szwajcar wykonał kolejny krok - pokonał 6:3, 6:4 rozstawionego z numerem drugim Lorenzo Sonego i awansował do finału.

- Jestem zadowolony ze swojego występu. Rozegrałem najlepszy mecz w tygodniu - stwierdził, cytowany przez atptour.com, Wawrinka, który w ciągu 86 minut zapisał na swoim koncie pięć asów i dwa przełamania.

Dla 38-latka z Lozanny to 31. w karierze awans do finału imprezy głównego cyklu, ale pierwszy od października 2019 roku i zawodów w Antwerpii. Ma na koncie 16 tytułów, a - co ciekawe - debiutancki zdobył właśnie w Umagu, przed 17 laty.

Rywalem oznaczonego numerem szóstym Wawrinki w decydującym meczu będzie Alexei Popyrin. Australijczyk sprawił niespodziankę i po trzech godzinach oraz kwadransie rywalizacji wygrał 6:7(2), 7:5, 6:3 z Matteo Arnaldim, turniejową "siódemką". Tym samym awansował do swojego drugiego finału rangi ATP Tour. Poprzedni, w 2021 roku w Singapurze, zakończył triumfem.

Niedzielny finał (początek o godz. 20:00) będzie pierwszym meczem pomiędzy Popyrinem a Wawrinką. Zwycięzca otrzyma 250 punktów do rankingu ATP i ponad 85,6 tys. euro premii finansowej.
Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 562,8 tys. euro
sobota, 29 lipca

półfinał gry pojedynczej:

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 6) - Lorenzo Sonego (Włochy, 2) 6:3, 6:4
Alexei Popyrin (Australia) - Matteo Arnaldi (Włochy, 7) 6:7(2), 7:5, 6:3

Jednostronne półfinały w Hamburgu. Miejscowy idol zagra o tytuł ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Dzieci Kardashian oszalały. Gwiazdor spełnił ich marzenie