Najwyżej rozstawieni znów nie mieli łatwo. Gwiazdor z Moskwy tym razem nie uchronił się przed porażką

Andriej Rublow niespodziewanie przegrał z Danielem Altmaierem w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Hamburgu. Spore problemy w czwartek mieli najwyżej rozstawiony Casper Ruud i oznaczony "trójką" Lorenzo Musetti.

Marcin Motyka
Andriej Rublow Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Andriej Rublow
W swoim inauguracyjnym pojedynku w turnieju ATP 500 w Hamburgu Andriej Rublow niemal cudem uchronił się przed porażką, broniąc trzech meczboli. W II rundzie już nie miał tyle szczęścia. W czwartkowym spotkaniu 1/8 finału rozstawiony z numerem drugim moskwianin, posiadacz dzikiej karty, zaprezentował się bardzo słabo i zasłużenie przegrał 2:6, 2:6 z Danielem Altmaierem.

Pokonując aktualnie siódmego w światowym rankingu Rublowa, Altmaier odniósł największe zwycięstwo w karierze. Kolejnym rywalem 24-letniego Niemca będzie Zhizhen Zhang. Chińczyk także sprawił niespodziankę i wyeliminował innego reprezentanta gospodarzy, Yannicka Hanfmanna.

Kolejny trzysetowy mecz ma za sobą Casper Ruud. Najwyżej rozstawiony Norweg przegrał pierwszą partię w spotkaniu z Cristianem Garinem 1:6, ale w dwóch kolejnych oddał chilijskiemu kwalifikantowi zaledwie cztery gemy i po 100-minutowej potyczce zwyciężył 1:6, 6:2, 6:2.

- Cristian na początku grał lepiej ode mnie, a ja nie miałem na to odpowiedzi. Wszystko odmieniło się po tym, jak pierwszy raz go przełamałem w drugim secie - skomentował, cytowany przez atptour.com, Ruud, który w 1/4 finału zmierzy się z Arthurem Filsem. 19-letni Francuz pokonał 7:5, 7:5 Dusana Lajovicia.

Lorenzo Musetti odwrócił losy przerwanego w środę z powodu opadów deszczu pojedynku z Jozefem Kovalikiem. Oznaczony "trójką" i broniący tytułu Włoch pokonał Słowaka, "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji, 3:6, 6:2, 6:4 i w ćwierćfinale zagra z Laslo Djere.