Odmienne losy zwycięzców US Open. Marin Cilić wrócił po półrocznej absencji

Występujący pierwszy raz po półrocznej pauzie spowodowanej kontuzją kolana Marin Cilić w dwóch setach przegrał z Flavio Cobollim w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Umagu. Wygrał inny wielkoszlemowy mistrz, Dominic Thiem.

Marcin Motyka
Marin Cilić Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Marin Cilić
Podczas pierwszego startu w sezonie, w Pune, Marin Cilić doznał kontuzji kolana, która wykluczyła go z występów na ponad pół roku. W tym tygodniu Chorwat wrócił do rozgrywek i stanął na starcie turnieju ATP w Umagu. - To fantastyczne i pozytywne uczucie - przyznał.

Cilić, mistrz wielkoszlemowego US Open 2014, nie zanotował jednak triumfalnego powrotu. W poniedziałkowy wieczór, w meczu I rundy, trzykrotnie oddał podanie, nie zdołał odpowiedzieć żadnym breakiem, i przegrał 4:6, 3:6 z kwalifikantem Flavio Cobollim.

Lepiej powiodło się innemu byłemu triumfatorowi US Open, Dominikowi Thiemowi. Austriak ani razu nie dał się przełamać, sam uzyskał dwa breaki i pokonał 6:4, 7:5 Facundo Bagnisa, gracza z eliminacji. Jego kolejnym rywalem będzie najwyżej rozstawiony Jiri Lehecka.

Inauguracyjnym rywalem oznaczonego numerem trzecim Sebastiana Ofnera został Alexei Popyrin. Australijczyk wygrał 6:4, 7:5 z Benjaminem Bonzim. Z kolei Roberto Carballes, turniejowa "czwórka", na otwarcie zmierzy się z Taro Danielem. Japończyk w trzech setach okazał się lepszy od grającego z dziką kartą Martina Landaluce.

W meczu dwóch chorwackich posiadaczy dzikich kart Dino Prizmić w 77 minut ograł 6:1, 6:2 Duje Ajdukovicia. Dla 17-latka ze Splitu to pierwszy w karierze wygrany mecz na poziomie głównego cyklu.

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)