Co za thriller! Wielka bitwa z udziałem mistrza Wimbledonu

Niezwykłych emocji dostarczył mecz Hiszpanii z Chorwacją w Pucharze Hopmana. W mikście Carlos Alcaraz i Rebeka Masarova mieli piłkę meczową. Ostatecznie wygrali Borna Corić i Donna Vekić i w niedzielę w Nicei powalczą o tytuł.

Łukasz Iwanek
Carlos Alcaraz PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
W sobotę w Pucharze Hopmana rozegrany został ostatni mecz fazy grupowej. Hiszpania zmierzyła się z Chorwacją. Największe emocje były w mikście. Carlos Alcaraz i Rebeka Masarova mieli piłki meczową, ale z wygranej cieszyli się Borna Corić i Donna Vekić.

Na otwarcie Donna Vekić (WTA 22) rozbiła 6:2, 6:1 Rebekę Masarovą (WTA 72). W ciągu 75 minut Chorwatka zdobyła 22 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy i wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie.

W singlu mężczyzn nie było mowy o jednostronnej potyczce. Carlos Alcaraz zwyciężył 6:3, 6:7(6), 10-5 Bornę Coricia (ATP 15). W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które mistrz Wimbledonu uzyskał na 5:3. W drugim lider rankingu z 0:2 wyrównał na 2:2. Więcej przełamań nie było. W tie breaku Hiszpan nie wykorzystał piłki meczowej przy 6-5. W super tie breaku odskoczył na prowadzenie 6-2 i nie oddał przewagi.

Kumulacja emocji nastąpiła w mikście. Pierwszy set ich nie zapowiadał, bo Hiszpanie uzyskali trzy przełamania i wygrali 6:1. W drugiej partii sytuacja zaczęła się zmieniać. Alcaraz i Masarova dwa razy oddali podanie, by następnie z 0:3 zbliżyć się na 2:3. Nie zdołali jednak odrobić całości strat.

W super tie breaku Hiszpanie z 3-5 wyszli na 9-8, ale nie wykorzystali piłki meczowej. Później odparli trzy meczbole, ale Masarova podwójnym błędem dała rywalom kolejną szansę na zakończenie spotkania. Wygrywający serwis Coricia dał zwycięstwo Chorwacji.

Chorwacja została drugim finalistą Pucharu Hopmana 2023. W niedzielę o tytuł zmierzy się ze Szwajcarią (Celine Naef, Leandro Riedi). Początek meczu o godz. 16:00.

Cztery lata temu w Perth na korcie twardym Roger Federer i Belinda Bencić obronili tytuł dla Szwajcarii. Była to 31. edycja imprezy, ostatnia rozegrana w Australii. W tym roku Puchar Hopmana organizowany przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) wrócił do kalendarza. Rywalizacja par mieszanych odbywa się na korcie ziemnym w Nicei.

Chorwacja - Hiszpania 2:1

Gra 1.: Donna Vekić - Rebeka Masarova 6:2, 6:1
Gra 2.: Borna Corić - Carlos Alcaraz 3:6, 7:6(6), 5-10
Gra 3.: Borna Corić / Donna Vekić - Carlos Alcaraz / Rebeka Masarova 1:6, 6:4, 14-12

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)