Kamery skierowane na nogę Igi. Nie dało się tego nie zauważyć

Iga Świątek po niezwykle wyrównanym meczu pokonała Belindę Bencić w IV rundzie Wimbledonu 2023. Po jednym z zagrań na nodze naszej tenisistki widoczna była krew.

PB
Iga Świątek PAP/EPA / PAP/EPA/ISABEL INFANTES, Małe zdjęcie: Fot. Clive Brunskill/Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek
To było bardzo trudne spotkanie w IV rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu 2023 dla Igi Świątek. Polka w pojedynku ze Szwajcarką Belindą Bencić obroniła dwie piłki meczowe i ostatecznie zwyciężyła w trzech setach - 6:7(4), 7:6(2), 6:3 (więcej TUTAJ).

Liderka rankingu WTA już na samym początku rywalizacji na korcie centralnym w Londynie była zmuszona poprosić o przerwę medyczną.

Na szczęście dla Świątek, obyło się wtedy bez kontuzji, a na jej stopie pojawił się tylko plaster (więcej TUTAJ).

Potem, podczas jednej z akcji w tie-breaku nr 2., tenisistka z Raszyna bardziej ucierpiała. Kamery telewizyjne pokazały kolano reprezentantki Polski, na którym widoczna była krew (patrz zdjęcie poniżej).

Świątek doznała otarcia naskórka prawdopodobnie po jednym z zagrań, kiedy bardzo nisko zeszła do parteru i kolanem "przejechała" po trawiastej nawierzchni kortu.