Novak Djoković niczym ekspres. Teraz na jego drodze stanie Hubert Hurkacz

Broniący tytułu Novak Djoković będzie rywalem Huberta Hurkacza w IV rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2023. W piątkowy wieczór Serb w ekspresowy sposób pokonał Stana Wawrinkę.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: Novak Djoković
Już w III rundzie Wimbledonu 2023 doszło do pojedynków dwóch mistrzów wielkoszlemowych. Novak Djoković, 23-krotny triumfator imprez tej rangi, zmierzył się z trzykrotnym czempionem, Stanem Wawrinką. "Na papierze" mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Okazał się jednak jednostronny. Serb pewnie zwyciężył 6:3, 6:1, 7:6(5).

Pojedynek rozpoczął się o godz. 20:40 lokalnego czasu, a więc 140 minut przed nastaniem ciszy nocnej. Djokoviciowi zależało więc, aby wygrać jak najszybciej, by nie przerywać meczu i nie wracać na kort w sobotę.

Przez pierwsze dwa sety Serb przemknął niczym ekspres. Grał za dobrze, za szybko i zbyt dokładnie dla Wawrinki, oddając Szwajcarowi zaledwie cztery gemy.

Trzeci partia nieoczekiwanie była bardzo wyrównana. Obaj tenisiści szli łeb w łeb, a Djoković sprawiał wrażenie coraz bardziej zdenerwowanego, bo wiedział, że porażka w tej odsłonie poskutkuje przerwaniem meczu i przełożeniem dokończenia na kolejny dzień.

I niewiele zabrakło, aby doszło do takiego scenariusza. W decydującym tie breaku Serb przegrywał bowiem 3-5. Korzystając z błędów i złych decyzji Wawrinki, zdołał zdobyć cztery punkty z rzędu i zakończył spotkanie.

Wygrywając, Djoković podwyższył na 21-6 bilans bezpośrednich konfrontacji z Djokoviciem. Zarazem wykonał kolejny krok w kierunku zdobycie ósmego tytułu w Wimbledonie i wyrównania rekordu Rogera Federera. Zwyciężył również w 31. z rzędu spotkaniu na nawierzchni trawiastej.

Tym samym rozstawiony z numerem drugim i broniący tytułu Djoković został rywalem w IV rundzie oznaczonego "17" Huberta Hurkacza. Będzie to szósty mecz pomiędzy tymi tenisistami. Wszystkie poprzednie, w tym 2019 roku w Wimbledonie, wygrał Serb.

Mecz Djokovicia z Hurkaczem odbędzie się w niedzielę.

The Championships, Londyn (Wielka Brytania)