Doczekały się! Polka i Ukrainka wygrały na inaugurację w Bad Homburg

Alicja Rosolska i Nadia Kiczenok kontynuują wspólne starty na zawodowych kortach. W poniedziałek, w ramach turnieju WTA 250 w Bad Homburg, polsko-ukraińska doczekała się pierwszego zwycięstwa.

Rafał Smoliński
Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
W ostatnich tygodniach Alicja Rosolska i Nadia Kiczenok grały wspólnie w Nottingham i Birmingham, gdzie jednak kończyły zmagania już po pierwszym spotkaniu. W Bad Homburg zostały rozstawione z czwartym numerem i na początek zmierzyły się z parą Anastazja Detiuc i Oksana Kałasznikowa.

Rosolska i Kiczenok wygrały pierwszy wspólny mecz.  W partii otwarcia szybko odskoczyły na 4:0 i dopiero wówczas Czeszka i Gruzinka zmniejszyły dystans. Końcówka należała jednak do Polki i Ukrainki, które w ósmym gemie po raz trzeci postarały się o przełamanie w secie i zamknęły premierową odsłonę rezultatem 6:2.

Więcej emocji było w drugiej partii. Rosolska i Kiczenok prowadziły już nawet 4:1, jednak przeciwniczki wróciły do gry. Odrobiły breaka, gdy nasza reprezentantka i jej partnerka podawały po zwycięstwo, a 12. gemie obroniły dwa meczbole. Ostatecznie o wygranej w tym secie rozstrzygnął tie-break. W rozgrywce tej warszawianka i tenisistka naszych wschodnich sąsiadów straciły tylko dwa punkty.

Po 80 minutach Rosolska i Kiczenok zwyciężyły 6:2, 7:6(2) i awansowały do ćwierćfinału debla zawodów Bad Homburg Open 2023. Ich przeciwniczkami w kolejnej fazie będą Białorusinka Lidzia Marozawa i Brazylijka Ingrid Gamarra Martins, które w poniedziałek pokonały Norweżkę Ulrikke Eikeri i Rosjankę Aleksandrę Panową 4:6, 6:3, 12-10.

Bad Homburg Open, Bad Homburg (Niemcy)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 259,3 tys. dolarów
poniedziałek, 26 czerwca

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska, 4) / Nadia Kiczenok (Ukraina, 4) - Anastazja Detiuc (Czechy) / Oksana Kałasznikowa (Gruzja) 6:2, 7:6(2)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Alicja Rosolska i Nadia Kiczenok awansują do półfinału?