Pewne wygrane Sabalenki i Rybakiny w Berlinie. Obrończyni tytułu za burtą

Aryna Sabalenka i Jelena Rybakina bez problemów awansowały do kolejnej rundy turnieju WTA 500 w Berlinie. Niespodziankę sprawiła Jule Niemeier, która wyeliminowała Ons Jabeur, mistrzynię imprezy sprzed roku.

Łukasz Iwanek
Aryna Sabalenka Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
We wtorek w Berlinie gry rozpoczęły się z opóźnieniem z powodu deszczu i nie wszystkie zaplanowane mecze się odbyły. Nie dotyczy do faworytek całego turnieju. Aryna Sabalenka (WTA 2) pokonała 6:3, 6:2 Wierę Zwonariową (WTA 1243), finalistkę Wimbledonu i US Open 2010. W ciągu 66 minut mistrzyni Australian Open zaserwowała pięć asów i zdobyła 26 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie dała rywalce żadnej okazji na przełamanie, a wykorzystała trzy z dziewięciu break pointów. Kolejną rywalką Sabalenki będzie Weronika Kudermetowa lub Qinwen Zheng.

Jelena Rybakina (WTA 3) wygrała 6:4, 6:2 z Poliną Kudermetową (WTA 139). Spotkanie trwało 66 minut. Obie tenisistki posłały po dziewięć asów. Kazaszka wywalczyła 28 z 37 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Mistrzyni Wimbledonu zniwelowała jeden break point i spożytkowała trzy z 11 okazji na przełamanie. W II rundzie czeka ją starcie z Donną Vekić.

Coco Gauff (WTA 7) w 75 minut pokonała 6:3, 6:4 Katerinę Siniakovą (WTA 54). Amerykanka zaserwowała pięć asów. Odparła jeden break point i zamieniła na przełamanie dwie z trzech okazji. Następną jej przeciwniczką będzie Jekaterina Aleksandrowa (WTA 22), która wykorzystała wszystkie cztery break pointy i wygrała 6:4, 6:3 z Ludmiłą Samsonową (WTA 15).

Odpadła Ons Jabeur (WTA 6), która przegrała 6:7(4), 4:6 z Jule Niemeier (WTA 120). W pierwszym secie Tunezyjka roztrwoniła prowadzenie 5:3 i dwie piłki setowe. W tie breaku z 1-3 wyszła na 4-3, ale oddała rywalce cztery kolejne punkty. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Niemka uzyskała już w pierwszym gemie. Jabeur nie obroni tytułu.

Szanse na dobry wynik straciła też Daria Kasatkina (WTA 11). Uległa 2:6, 6:3, 6:7(7) Elinie Awanesjan (WTA 81). Trzeci set dostarczył ogromnych emocji. Była ósma tenisistka rankingu z 0:2 wyszła na 5:2, by przegrać trzy gemy z rzędu. Ostatecznie doszło do tie breaka, w którym Kasatkina zmarnowała dwie piłki meczowe przy 6-4.

Xinyu Wang (WTA 69) prowadziła 6:3, 4:1, ale przegrała 5:7 drugi set meczu z Jaimee Fourlis (WTA 218). Chinka doznała jakiegoś urazu i nie kontynuowała gry.

Jule Niemeier (Niemcy, Q) - Ons Jabeur (Tunezja, 4) 7:6(4), 6:4
Elina Awanesjan (LL) - Daria Kasatkina (8) 6:2, 3:6, 7:6(7)
Jekaterina Aleksandrowa - Ludmiła Samsonowa 6:4, 6:3
Anna Blinkowa - Laura Siegemund (Niemcy, Q) 6:3, 6:7(3), 7:5
Jaimee Fourlis (Australia, Q) - Xinyu Wang (Chiny, Q) 3:6, 7:5 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Aryna Sabalenka awansuje do ćwierćfinału w Berlinie?