Nieudane wejście na trawę Stefanosa Tsitsipasa. Richard Gasquet czekał na to osiem lat

Najwyżej rozstawiony Stefanos Tsitsipas w trzech setach przegrał z Richardem Gasquetem w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Stuttgarcie. Do ćwierćfinału awansował Taylor Fritz, odpadł inny Amerykanin, Tommy Paul.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas Getty Images / Tnani Badreddine/DeFodi Images / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
W ostatnim czasie o Stefanosie Tsitsipasie najwięcej mówiło się w kontekście romansu z Paulą Badosą. Po porażce w Rolandzie Garrosie Grek wyjechał z Hiszpanką do Dubaju, a w międzyczasie poprosił o dziką kartę do turnieju ATP w Stuttgarcie. Na przygotowania do pierwszego w sezonie startu na trawie nie miał więc wiele czasu i to się na nim odbiło w czwartek, kiedy w meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) przegrał 6:7(8), 6:2, 5:7 z Richardem Gasquetem.

Najwyżej rozstawionemu Tsitsipasowi trudno było odmówić ambicji. Tenisista z Aten starał się, grał w sposób urozmaicony i próbował wykorzystywać swoje atuty. Jednak w sytuacjach napięcia drżała mu ręka i to zaważyło na jego porażce.

Pokonując aktualnie piątego w rankingu ATP Tsitsipasa, 36-letni Gasquet odniósł piąte w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 5 klasyfikacji singlistów, ale pierwsze na trawie od czerwca 2015 roku, gdy w Wimbledonie ograł wówczas czwartego w klasyfikacji Stana Wawrinkę.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Francuza będzie Jan-Lennard Struff. Niemiec w czwartek również sprawił niespodziankę i po dwóch tie breakach wyeliminował oznaczonego numerem piątym Tommy'ego Paula.

Taylor Fritz, turniejowa "dwójka" ani razu nie dał się przełamać, sam wykorzystał jednego z dwóch break pointów i w niespełna półtorej godziny pokonał 7:6(4), 6:3 Asłana Karacewa. W 1/4 finału Amerykanin zagra z Martonem Fucsovicsem. Węgierski kwalifikant w trzech setach okazał się lepszy od Yibinga Wu.