Zwycięstwa rozstawionych w Genewie. Odpadł jedyny reprezentant gospodarzy

Rozstawieni Adrian Mannarino i Bernabe Zapata bez straty seta awansowali do II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Genewie. Odpadł jedyny reprezentant gospodarzy, Marc-Andrea Huesler.

Marcin Motyka
Adrian Mannarino PAP/EPA / Gabriel Monnet / Na zdjęciu: Adrian Mannarino
Choć Adrian Mannarino został rozstawiony w drabince turnieju ATP w Genewie, z numerem ósmym, nie był faworytem meczu I rundy z Filipem Krajinoviciem. Francuz sprawił jednak niespodziankę i po 80 minutach rywalizacji pokonał lepiej czującego się na ceglanej mączce Serba 7:5, 6:1.

Mannarino w poniedziałek zaserwował cztery asy i wykorzystał cztery z dziesięciu piłek na przełamanie. Wygrywając, 34-letni Francuz odniósł pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od 27 marca, gdy w Miami ograł Huberta Hurkacza.

Bez straty seta do II rundy awansował też inny rozstawiony, Bernabe Zapata. Hiszpan, turniejowa "siódemka", wykorzystał cztery z 13 break pointów i wygrał 6:4, 6:2 z kwalifikantem Witalijem Saczką.

Odpadł jedyny reprezentant gospodarzy, Marc-Andrea Huesler. 26-letni Szwajcar zmarnował piłkę meczową i przegrał 4:6, 6:4, 6:7(6) z Yibingiem Wu. Chińczyk w II rundzie zmierzy się z Marco Cecchinato.

Rozstawiony z numerem drugim Taylor Fritz w inauguracyjnym meczu zagra z rodakiem, Marcosem Gironem. Amerykanin w poniedziałek oddał cztery gemy Aleksandrowi Bublikowi. Z kolei oznaczony "czwórką" Grigor Dimitrow na otwarcie powalczy z Roberto Carballesem. Hiszpan ograł rodaka i kwalifikanta, Daniela Rincona.

W 1/8 finału zameldował się również Nicolas Jarry. Chilijczyk zaserwował dziesięć asów, przy własnym podaniu zdobył 36 z 42 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i pewnie poradził sobie z Dusanem Lajoviciem (6:4, 6:2).