Polacy walczyli w Skopje. Jedno pożegnanie i dwa awanse

Kacper Żuk przegrał w turnieju głównym Challengera w Skopje. Z kolei Karol Drzewiecki oraz Maks Kaśnikowski z powodzeniem dokończyli eliminacje.

Kacper Żuk Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Kacper Żuk spędził na korcie ziemnym w Skopje tylko nieco ponad godzinę. W meczu z Maxem Houkesem z Holandii pokazał niewiele ciekawego i było go stać tylko na honorowego gema w obu setach. Żuk został pokonany 1:6, 1:6 i wcześnie stało się jasne, że nie podbije turnieju w Macedonii Północnej.

Przeciwnikiem Karola Drzewieckiego w drugim meczu eliminacji był przedstawiciel gospodarzy turnieju. Polak nie pozwolił Obradowi Markovskiemu z Macedonii Północnej przebić się do drabinki głównej, a mecz zakończył się wynikiem 6:2, 7:5. W pierwszym secie Drzewiecki trzy razy odebrał podanie Markovskiemu, a w drugiej partii do postawienia na swoim wystarczyły dwa przełamania.

W poniedziałek dokończył kwalifikacje również Maks Kaśnikowski, którego mecz z Duje Ajdukoviciem z Chorwacji potrwał trzy sety i ponad trzy godziny. Pierwsza partia 7:5 dla tenisisty z Bałkanów, a druga 7:5 dla Kaśnikowskiego. Tym samym o awansie do turnieju głównego zdecydował trzeci set - jeszcze dłuższy od wcześniejszych. Kaśnikowski wygrał 7:6 i tak samo jak Drzewiecki zameldował się w turnieju głównym.