Dobry start Katarzyny Piter w Madrycie. Rywalki były groźne tylko na początku setów

Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa awansowały do ćwierćfinału turnieju ITF w Madrycie. Na wyeliminowanie Conny Perrin oraz Prarthany Thombare potrzebowały nieco ponad godziny.

Katarzyna Piter Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa wystąpiły w tym sezonie wspólnie w turniejach w meksykańskim San Luis Potosi oraz kolumbijskiej Bogocie. W obu imprezach na kortach ziemnych odniosły po trzy zwycięstwa i zostały zatrzymane dopiero w finale. Tym razem połączyły siły w Madrycie i zostały rozstawione z numerem pierwszym w turnieju ITF.

Przeciwniczkami Piter i Kałasznikowej były nierozstawione tenisistki ze Szwajcarii oraz Indii. Conny Perrin oraz Prarthana Thombare starały się jak najwyżej zawiesić poprzeczkę faworytkom.

W pierwszym secie lepsze 6:3 okazały się Piter i Kałasznikowa. Początkowo wyrównana rywalizacja zaczęła z czasem przebiegać na warunkach Polki i Gruzinki. Od stanu 3:3 dwa razy odebrały podanie przeciwniczkom, a ponadto obroniły własny serwis. Tym samym szwajcarsko-hinduskiemu duetowi pozostało przygotować się do następnej partii.

Perrin i Thombare objęły prowadzenie 2:0 w drugim secie, ale to okazał się ich ostatni zryw w meczu. Od tego momentu Piter i Kałasznikowa rządziły na korcie - wygrały w sześciu gemach, oddały tylko jednego, przez co druga runda również zakończyła się wynikiem 6:3.

Następnymi przeciwniczkami Piter i Kałasznikowej będą Maria de la Paz Alberto oraz Cayetana Gay.

ITF Madryt:

I runda gry podwójnej:

Oksana Kałasznikowa (Gruzja, 1) / Katarzyna Piter (Polska, 1) - Conny Perrin (Szwajcaria) / Prarthana Thombare (Indie) 6:3, 6:3

Czy Katarzyna Piter odniesie w tym sezonie turniejowe zwycięstwo?