Surowy rewanż Amerykanki. Będzie spadek Polki w światowym rankingu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa nie osiągnie w tym roku dobrego wyniku w ramach zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 100 tys. dolarów w Bonita Springs. Polska tenisistka zakończyła występ na amerykańskiej mączce na etapie II rundy.

W ubiegłym sezonie Katarzyna Kawa (WTA 218) osiągnęła w Bonita Springs finał singla i debla. Tym razem w grze podwójnej odpadła już po pierwszym spotkaniu, a w głównej drabince wygrała tylko jeden pojedynek. W czwartkowym meczu 1/8 finału lepsza od kryniczanki okazała się Kayla Day (WTA 183).

To nie był udany występ w wykonaniu 30-letniej Polki. W pierwszym secie oznaczona siódmym numerem Amerykanka wygrała od stanu 0:1 pięć gemów z rzędu. Z kolei w drugiej partii postarała się o przełamania w pierwszym oraz piątym gemie, by po 78 minutach wykorzystać premierową piłkę meczową.

Day wygrała zdecydowanie 6:2, 6:2 i wystąpi w ćwierćfinale turnieju FineMark Women's Pro Tennis Championship. Zrewanżowała się Kawie za trzysetową porażkę doznaną w styczniu na mączce w I rundzie zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 60 tys. dolarów w Vero Beach.

W czwartkowym pojedynku Amerykanka obroniła trzy break pointy wypracowane przez Polkę, a sama miała 100 proc. skuteczności w wykorzystaniu swoich szans (4 na 4). Reprezentantka gospodarzy zdobyła w sumie 55 z 87 rozegranych punktów.

Czwartkowa przegrana oznacza, że Kawa nie obroniła większości punktów za zeszłoroczny występ na amerykańskiej mączce w Bonita Springs. Tym samym w poniedziałek czeka ją spadek w rankingu WTA w okolice 285. pozycji.

FineMark Women's Pro Tennis Championship, Bonita Springs (USA) ITF World Tennis Tour, kort ziemny, pula nagród 100 tys. dolarów czwartek, 4 maja