Wielkie odrodzenie Tunezyjki. Imponująca wygrana Sabalenki

Mecz Ons Jabeur z Jeleną Ostapenko dostarczył wielkich emocji. Tunezyjka odwróciła losy tego starcia w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Aryna Sabalenka łatwo odprawiła Barborę Krejcikovą.

Łukasz Iwanek
Ons Jabeur PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Ons Jabeur
W środę w Stuttgarcie wyłonione zostały dwie ćwierćfinalistki. Ons Jabeur (WTA 4) odrodziła się ze stanu 1:6, 3:5 i zwyciężyła 1:6, 7:5, 6:3 Jelenę Ostapenko (WTA 22). Mecz trwał dwie godziny i trzy minuty. Obie tenisistki popełniły po pięć podwójnych błędów. Tunezyjka posłała dziewięć asów, a Łotyszka miała tylko dwa. Obie uzyskały po cztery przełamania. Jabeur zdobyła o jeden punkt więcej (100-99) i wyrównała na 2-2 bilans spotkań z Ostapenko.

Aryna Sabalenka (WTA 2) pokonała 6:2, 6:3 Barborę Krejcikovą (WTA 12). W ciągu 75 minut mistrzyni Australian Open zaserwowała 10 asów i zgarnęła 29 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a wykorzystała trzy z ośmiu break pointów.

Sabalenka podwyższyła na 5-1 bilans spotkań z czeską triumfatorką Rolanda Garrosa 2021. Tenisistki te zmierzyły się już po raz czwarty w tym roku. W Dubaju lepsza okazała się Krejcikova. W Indian Wells i Miami z wygranych cieszyła się Sabalenka. Kolejną rywalką wiceliderki rankingu będzie jedna z Hiszpanek, Paula Badosa lub Cristina Bucsa.

W ostatnim meczu I rundy Jelena Rybakina (WTA 7) wygrała 7:5, 6:3 z Jule Niemeier (WTA 65). W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Kazaszka uzyskała w 12. gemie. W drugim mistrzyni Wimbledonu wróciła z 1:3 (mogła przegrywać 1:4, ale obroniła dwa break pointy).

W trwającym 90 minut meczu Rybakina posłała dziewięć asów, a Niemeier popełniła pięć podwójnych błędów. Kazaszka wywalczyła 32 z 41 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała pięć z sześciu break pointów i spożytkowała trzy z pięciu szans na przełamanie. W II rundzie Rybakina zagra z Beatriz Haddad Maią. Na zwyciężczynię tego starcia w ćwierćfinale czeka już Jabeur.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)

Jelena Rybakina (Kazachstan, 6) - Jule Niemeier (Niemcy, WC) 7:5, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Ons Jabeur awansuje do półfinału w Stuttgarcie?