Porażki rozstawionych w Marrakeszu. Zła decyzja Richarda Gasqueta

Richard Gasquet w dwóch setach przegrał z rodakiem Alexandre'em Mullerem w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Marrakeszu. Odpadli też rozstawieni Maxime Cressy i Nicolas Jarry.

Marcin Motyka
Richard Gasquet Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Richard Gasquet
Niedawny start w Miami Richard Gasquet zakończył z kontuzją stopy. Po krótkim odpoczynku Francuz postanowił wystąpić w turnieju ATP w Marrakeszu i była to zła decyzja decyzja. Zaprezentował sę bowiem o wiele poniżej swoich możliwości i odpadł już w I rundzie, przegrywając 4:6, 4:6 z Alexandre'em Mullerem.

Muller w ciągu 100 minut gry z rozstawionym z numerem szóstym rodakiem zaserwował pięć asów i wykorzystał cztery z 11 piłek na przełamanie. W II rundzie Francuz zmierzy się z Francesco Passaro.

Oznaczony numerem piątym Maxime Cressy popełnił aż 20 podwójnych błędów serwisowych, pięciokrotnie został przełamany i uległ 7:6(4), 3:6, 1:6 Roberto Carballesowi. Kolejnym rywalem Hiszpana będzie Dimitar Kuzmanow. Bułgarski kwalifikant ograł Hugo Greniera, "szczęśliwego przegranego" z eliminacji, który w głównej drabince zastąpił Federico Corię.

Spośród rozstawionych odpadł też Nicolas Jarry. Chilijczyk, turniejowa "ósemka", trzykrotnie oddał podanie i przegrał 2:6, 6:3, 3:6 z Andreą Vavassorim. Włoch, gracz z eliminacji, o ćwierćfinał powalczy z Jaume Munarem.

Rozstawiony z numerem trzecim Botic van de Zandschulp w swoim inauguracyjnym meczu zagra z Christopherem O'Connellem. Australijczyk wygrał 7:5, 6:4 z kwalifikantem Riccardo Bonadio. Z kolei Tallon Griekspoor, turniejowa "czwórka", na otwarcie stanie naprzeciw Mikaela Ymera. Szwed, zawodnik z eliminacji, okazał się lepszy od Adama Moundira, posiadacza dzikiej karty.

W II rundzie jest też Paweł Kotow, który pokonał 6:2, 1:6, 7:6(5) Pedro Martineza. Następnym przeciwnikiem 24-latka z Moskwy będzie zwycięzca przerwanego przez opady deszczu meczu pomiędzy lucky loserem Aleksiejem Watutinem a Benjaminem Bonzim, oznaczonym "siódemką".

Grand Prix Hassan II, Marrakesz (Maroko)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 562,8 tys. euro
wtorek, 4 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Roberto Carballes (Hiszpania) - Maxime Cressy (USA, 5) 6:7(4), 6:3, 6:1
Alexandre Muller (Francja) - Richard Gasquet (Francja, 6) 6:4, 6:4
Andrea Vavassori (Włochy, Q) - Nicolas Jarry (Chile, 8) 6:2, 3:6, 6:3
Paweł Kotow - Pedro Martinez (Hiszpania) 6:2, 1:6, 7:6(5)
Christopher O'Connell (Australia) - Ricardo Bonadio (Włochy, Q) 7:5, 6:4
Dimitar Kuzmanow (Bułgaria, Q) - Hugo Grenier (Francja, LL) 6:3, 6:4
Elias Ymer (Szwecja, Q) - Adam Moundir (Maroko, WC) 6:4, 7:6(6)
Aleksiej Watutin (LL) - Benjamin Bonzi (Francja, 7) 3:6 *do dokończenia

wolne losy: Lorenzo Musetti (Włochy, 1); Daniel Evans (Wielka Brytania, 2); Botic van de Zandschulp (Holandia, 3); Tallon Griekspoor (Holandia, 4)

Hubert Hurkacz poznał pierwszego rywala w Estoril. Zagra ze specjalistą od kortów ziemnych